مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
1 آبان 1401

آمریکا بزرگترین کنسولگری خود را در اربیل عراق احداث می‌کند

ایرون هیکس، سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان عراق

سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان عراق با تاکید بر لزوم گسترش روابط میان اربیل و واشنگتن گفت: ساختمان جدید کنسولگری در اربیل بزرگترین کنسولگری آمریکا در جهان است.

به نقل از سایت صدی البلد، ایرون هیکس، سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان عراق اظهار کرد: آمریکا در تلاش برای توسعه حقوق بشر و دموکراسی در اقلیم کردستان عراق و گسترش روابط آن با اقلیم در حوزه کار و تجارت و نیز تلاش برای تقویت اتاق بازرگانی آمریکا برای ایجاد فرصت‌های شغلی است.

سرکنسول آمریکا در اقلیم کردستان عراق در ادامه گفت: هدفم از حضور در اینجا گسترش روابط دوجانبه و تاریخی اقلیم کردستان عراق و آمریکاست و کنسولگری ما در اقلیم یکی از بزرگترین کنسولگری‌های آمریکا در جهان خواهد شد و ما حدود ۸۰۰ میلیون دلار در آن سرمایه‌گذاری کردیم.

او با اشاره به بازنگری در مسایل حقوق بشری و برخورد با روزنامه‌نگاران و آزادی تجمع‌های مسالمت‌آمیز در اقلیم کردستان عراق، روابط دو طرف را فراتر از مشارکت توصیف کرد و گفت: این روابط به یک رابطه دوستی تبدیل شدند.

ایرون هیکس در ادامه تاکید کرد: روابط ما با اقلیم کردستان قدرتمند بوده و قوی خواهد ماند و ما ارزش‌های مشترکی در زندگی، آزادی و رفاه داشته و نیز قربانیان مشترکی برای پایان دیکتاتوری و نیز توقف رویکردهای افراطی داعش داریم و ما همه اینها را نه با پول بلکه با خون به دست آوردیم و ارتباط ساکنان اقلیم به ویژه با آمریکا قوی خواهد ماند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید