مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 آبان 1402

آمریکا به درخواست روسیه نام ایران را از پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت حذف کرد

فاکس‌نیوز گزارش داد که آمریکا به درخواست روسیه نام ایران را از پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت درباره بحران فلسطین حذف کرده است.

فاکس‌نیوز گزارش داد که آمریکا به درخواست روسیه نام ایران را از پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت حذف کرد.

فاکس‌نیوز با اشاره به اینکه در پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت درباره جنگ اسرائیل و حماس به نام ‌ایران، به عنوان حامی اصلی حماس و حزب‌الله اشاره نشده است، نوشت: «پیش‌نویس اصلی که رویترز درباره آن گزارش داده بود از ایران می‌خواست تامین مالی گروه‌های ترویستی را متوقف کند. پیش‌نویسی که به دست فاکس‌نیوز رسید نیز از ایران می‌خواست صادرات سلاح به گروه‌های تروریستی تهدید کننده صلح و امنیت منطقه را متوقف کند. اما نسخه روز سه‌شنبه شامل نام ایران نیست.»

فاکس‌نیوز با اشاره به نشست روز سه‌شنبه شورای امنیت سازمان ملل با حضور وزیر خارجه آمریکا درباره بحران فلسطین نوشت: نسخه‌ای که از پیش‌نویس جدید به دست فاکس‌نیوز رسیده است، از همه اعضای سازمان ملل می‌خواهد در پیروی از قوانین بین‌المللی، تلاش برای جلوگیری از تامین مالی تروریسم شامل حماس را تشدید کنند.

فاکس‌نیوز می‌گوید که یک سخنگوی هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به این رسانه، روسیه را عامل حذف نام ایران از پیش‌نویس قطعنامه معرفی کرده است./ایلنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید