مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
1 اردیبهشت 1403

آمریکا در پی حمله ایران به اسرائیل چندشرکت وابسته به فولاد خوزستان را تحریم کرد

به گزارش تی بین، شرکت فولاد خوزستان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد ایران است و بالاترین تولیدکننده میلگرد در این کشور می‌باشد. تولید و فروش فولاد توسط این شرکت سالانه میلیاردها دلار درآمد برای دولت ایران به همراه دارد. این شرکت به دلیل فعالیت در بخش‌های آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ مورد تعیین مطابق امریال ۱۳۸۷۱ قرار گرفت.

شرکت PSI DMCC با مقر در دبی، یک شرکت همکار از شرکت فولاد خوزستان است که به منظور تأمین قطعات و مواد مورد نیاز برای تولید فولاد از تأمین‌کنندگان خارجی به نیابت از فولاد خوزستان کمک می‌کند و همچنین صادرات فولاد را به نیابت از فولاد خوزستان تسهیل می‌کند. PSI DMCC به فولاد خوزستان کمک کرده است تا معادل صدها میلیون دلار ارزش قطعات مورد استفاده در فرآیند تولید را تأمین کند و همچنین صادرات محصولات فولادی از فولاد خوزستان به خریداران خارجی را تسهیل کند.

شرکت فولاد خوزستان همچنین از شرکت‌های ثبت‌شده در اروپا برای تأمین قطعات و تسهیل صادرات استفاده کرده است. شرکت Kara Industrial Trading GmbH چندین ده میلیون دلار ارزش فولاد از فولاد خوزستان خریداری کرده است، در حالی که همچنین معادل آن مواد خام را به فولاد خوزستان برای استفاده در تولید فولاد فروخته است. شرکت Good Run Limited اجزاء حیاتی از جمله الکترودها را به فولاد خوزستان برای استفاده در تولید فولاد فروخته است. الکترودها عنصر گرمایشی اصلی در شش کوره قوس الکتریکی هستند که توسط فولاد خوزستان برای فرآیند تولید فولاد استفاده می‌شوند.

شرکت Magellanic Phoenix Marine and Trading Limited با مقر در هنگ کنگ، از سال ۲۰۲۲ چندین ده میلیون دلار ارزش محصولات فولادی از جمله برش فولادی از فولاد خوزستان خریداری کرده است.

از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳، شرکت HSF Dis Ticaret Limited Sirketi با مقر در ترکیه، چندین ده میلیون دلار ارزش محصولات فولادی از فولاد خوزستان خریداری کرده است.

شرکت‌های PSI DMCC، Kara Industrial Trading GmbH، Good Run Limited، Magellanic Phoenix Marine and Trading Limited و HSF Dis Ticaret Limited Sirketi به دلیل کمک جامع به شرکت فولاد خوزستان به تعیین مطابق امریال ۱۳۸۷۱ مورد قرارگیری هستند، از جمله حمایت‌های مالی، مادی یا فناوری و یا تأمین کالا یا خدماتی در پشتیبانی از فولاد خوزستان.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید