مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
27 آذر 1402

آموزش غیرحضوری مدارس اصفهان و ۱۰ منطقه آموزش و پرورش در روز سه‌شنبه

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آموزش غیر حضوری تمامی مقاطع تحصیلی در نواحی شش‌گانه شهر اصفهان و ۱۰ منطقه آموزش و پرورش استان، خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، منصور شیشه فروش، اظهار کرد: با توجه به استمرار سکون هوا، پایداری جو، افزایش غلظت آلاینده‌ها و صدور هشدار نارنجی اداره کل هواشناسی، کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان مطابق با روزهای گذشته تشکیل شد.

وی ادامه داد: طبق مصوبه این کارگروه، فردا سه شنبه، ۲۸ آذرماه، کلاس های مقاطع تحصیلی در نواحی شش‌گانه شهر اصفهان و مناطق آموزش و پرورش فلاورجان، پیربکران، نجف‌آباد، خمینی‌شهر، شاهین شهر، برخوار، مبارکه، شهر کاشان، شهرستان لنجان و شهرستان آران و بیدگل به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد.

شیشه فروش اظهار کرد: کارکنان مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای، قلبی و عروقی، زنان باردار و مادران شاغل دارای فرزند زیر شش سال و مقطع ابتدایی می‌توانند با موافقت مدیر خود از مرخصی استفاده و یا به صورت دورکاری فعالیت کنند.

وی با اشاره به ترکیب اعضای کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان، عنوان کرد: این کارگروه مرکب از معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی، نمایندگان ادارات کل محیط زیست، هواشناسی، آموزش و پرورش، پلیس راهنمایی و رانندگی، مدیریت بحران و شهرداری اصفهان است. همچنین در این جلسات براساس تشخیص از متخصصان دانشگاهی، نمایندگان دیگر ادارات از جمله صنعت و معدن، شرکت شهرک‌های صنعتی، ورزش و جوانان، شهرداری‌ها و… نیز دعوت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تصمیمات نهایی این کارگروه بر مبنای اجماع دیدگاه‌ها و مبتنی بر مؤلفه‌های مختلفی از جمله وضعیت میانگین شاخص آلودگی هوا در ۲۴ ساعت گذشته و پیش‌بینی‌های احتمالی در ساعات پیش رو اتخاذ و اعلام می‌شود.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: ایجاد محدودیت‌های تخصیص گاز برای صنایع بزرگ استان همچنان ادامه دارد تا این صنایع دوره تعمیرات خود را به زمان کنونی اختصاص دهند.

شیشه فروش ادامه داد: همچنان اقدامات تشدید کننده آلودگی هوا از جمله خاکبرداری، بتن‌ریزی، سوزاندن بقایای گیاهی و… ممنوع است و طرح محدودیت زوج و فرد و برخورد با متخلفان و صاحبان خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی نیز در دستور کار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار دارد./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید