مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
15 مهر 1402

ابوشریف: در ابتدای نبردی گسترده هستیم/ احتمال ورود طرف‌های دیگر وجود دارد

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران عملیات «طوفان الاقصی» را بزرگ و گسترده توصیف کرد و گفت که این نبرد در یک یا دو روز متوقف نخواهد شد.

در پی حملات سنگین راکتی و موشکی مقاومت، آژیرهای خطر صبح امروز (شنبه) در تمام شهرک‌های صهیونیستی نزدیک مرز نوار غزه و نیز دیگر شهرهای اشغالی از جمله تل‌آویو به صدا درآمدند. رادیو رژیم صهیونیستی نیز از ورود نیروهای مقاومت به داخل شهرک‌های اطراف غزه و تیراندازی در این شهرک‌ها خبر داد.

«محمد الضیف،» فرمانده کل گردان‌های «شهید عزالدین قسام» شاخه نظامی جنبش حماس ضمن اعلام آغاز عملیات طوفان الاقصی، تاکید کرد: پس از نفوذ اعضای مقاومت به قلب اراضی اشغالی، وضعیت جنگی اعلام می‌کنیم.

به دنبال شلیک راکت‌ها و موشک‌های متعدد از نوار غزه به سمت شهرک‌های اطراف این منطقه موسوم به «غلاف غزه» و چندین شهر در داخل اراضی اشغالی از جمله تل‌آویو، آژیرهای خطر به صدا درآمدند و شهرک‌نشینان به پناهگاه‌ها رفتند.

«ناصر ابوشریف»، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد که رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته و در اعیاد صهیونیستی از تمام خطوط قرمز تجاوز کرد، این درحالی است که گروه‌های فلسطینی قبل از آن تاکید کرده بودند که عبور از این خطوط منجر به جنگ واقعی و دینی نه سیاسی در تمام سرزمین‌های اشغالی و منطقه خواهد شد.

وی گفت که مسجدالاقصی از مهم‌ترین مقدسات مسلمانان است و هتاکی به آن بازی با آتش است، اسرائیل مسجدالاقصی را از نظر زمانی تقسیم کرد و اکنون با وحشیگری بی‌سابقه تلاش می کند که آن را تقسیم مکانی کند.

ابوشریف افزود که صهیونیست‌ها خون مردم فلسطین را مباح کرده‌اند و شهرک نشینان با خیال راحت و تحت حمایت نیروهای امنیتی آن رژیم در منطقه حواره، نابلس، جنین، طولکرم و تمام مناطق اشغالی دیگر می‌چرخند، بنابراین این پاسخ قدرتمند انجام شد و از خیلی وقت پیش هشدار آن را داده بودیم.

شبکه ۱۴ عبری اعلام کرد، اخباری منتشر شده که موشک‌های مقاومت به تل‌آویو و عسقلان اصابت کرده و یک شهرک نشین در اثر اصابت راکت به هلاکت رسیده است. همچنین از شهرک‌نشینان اطراف غزه خواسته شده در پناهگاه‌ها بمانند. طبق گزارش رسانه‌های صهیونیست، پناهگاه‌های تل‌آویو نیز باز شده‌اند.

کانال ۱۲ عبری هم گزارش داد، آژیرهای خطر در شهرک بیت شیمش در غرب قدس اشغالی نیز به صدا درآمدند. تل‌آویو هدف حملات موشکی سنگین و دوربرد از غزه قرار گرفت.

صداهای انفجارهای متوالی در غزه نیز به دلیل تلاش سامانه گنبد آهنین برای رهگیری موشک‌های شلیک شده مقاومت شنیده شد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی همچنین گفت، سامانه گنبد آهنین برای مقابله با حملات گسترده به شهرک‌های صهیونیست‌نشین فعال شده است.

نماینده جنبش جهاد در تهران در ادامه گفت: ما اکنون در ابتدای یک عملیات گسترده قرار داریم، اسرائیل از ۵۰ سال پیش اعلام جنگ نکرده است، اما اکنون اعلام جنگ کرد و این امر نشان‌دهنده اهمیت و گستردگی عملیات امروز است.

وی گفت که ورود به مراکز ارتش و مراکز پلیس رژیم صهیونیستی در شهرک‌های صهیونیستی نزدیک به نوار غزه نشان می‌دهد که نبرد بزرگ است و در یک یا دو روز متوقف نخواهد شد و احتمال آن وجود دارد که طرف‌های دیگر نیز وارد نبرد شوند.

منابع محلی به الجزیره گفتند، مقاومت فلسطین وارد درگیری‌های مسلحانه با نیروهای اشغالگر در چندین نقطه در مرزهای شرقی غزه شده است.

ده‌ها مبارز فلسطینی نیز از غزه وارد شهرک‌های اطراف غزه موسوم به غلاف غزه شده و در این شهرک‌ها گشت‌زنی کرده و با نظامیان صهیونیست درگیر شدند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید