مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
27 آذر 1402

ادعای ارتش اسرائیل: بزرگ‌ترین تونل حماس در نوار غزه به طول ۴ کیلومتر را کشف کردیم / تونل تا ۵۰ متری عمق زمین می‌رسد و به سیستم‌های مخابراتی و برق و تهویه هوا نیز مجهز است / پهنای تونل به اندازه‌ای است که یک اتومبیل بزرگ از آن عبور می‌کند / تونل کشف‌شده به اسرائیل راه ندارد، اما تا ۴۰۰ متری مرز امتداد می‌یابد

ارتش اسرائیل مدعی کشف «بزرگ‌ترین تونل حماس» در نوار غزه شد که طول آن بالغ بر چهار کیلومتر می‌شود. ارتش اسرائیل مدعی است تونل یادشده چند هفته قبل کشف و این مدت پاکسازی شده بود، اما تا روز یکشنبه گزارش‌های مربوط به آن منتشر نشد و کسی اجازه بازدید از آن را نیافت.
ارتش اسرائیل مدعی کشف «بزرگ‌ترین تونل حماس» در نوار غزه شد که طول آن بالغ بر چهار کیلومتر می‌شود.

ارتش اسرائیل مدعی است تونل یادشده چند هفته قبل کشف و این مدت پاکسازی شده بود، اما تا روز یکشنبه گزارش‌های مربوط به آن منتشر نشد و کسی اجازه بازدید از آن را نیافت.

اطلاعیه ارتش اسرائیل می‌گوید که پهنای تونل مورد اشاره آن قدر هست که یک اتومبیل بزرگ از آن عبور کند و تونل تا پنجاه متری عمق زمین می‌رسد و به سیستم‌های مخابراتی و برق و تهویه هوا نیز مجهز است.

بر اساس این اطلاعیه، تونل کشف‌شده به داخل اسرائیل راهی ندارد، اما تا ۴۰۰ متری گذرگاه مرزی «اِرِز» در شمال مرز اسرائیل و غزه امتداد می‌یابد.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، عصر یکشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که اسرائیل سه تونل مشابه را ردیابی کرده است، اما تاکنون تنها یک مورد آن را علنی ساخته است./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید