مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
17 شهریور 1401

ارائه خدمات به بیش از ۲ هزار زائر اربعین/ ۴ تن بستری شدند

رئیس جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات امدادی و درمانی به بیش از۲ هزار زائر اربعین خبر داد.

پیرحسین کولیوند درباره خدمات امدادی ارائه شده به زائران اربعین حسینی اظهار کرد: جمعیت هلال احمر با تمام توان خود در تلاش است تا به زائران اربعین حسینی خدماتی شایسته را ارائه کند و در همین راستا تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا این مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

او با بیان اینکه علاوه بر آمادگی نیروهای امداد و نجات در برخی مراکز درمانی کشور عراق نیز مستقر هستیم تا خدماتی شایسته زائران به آن ها ارائه کنیم، گفت: تا روز گذشته، شانزدهم شهریور ماه، در مجموع به ۲ هزار و ۸۹ نفر خدمات درمانی ارائه شده است که از تعداد کل به چهارصد و ۳۷ نفر در درمانگاه الماس شرق کربلا، نهصد و ۲ نفر در درمانگاه نبا نجف و ۷۵۰ نفر در درمانگاه صحن حضرت زهرا(س) خدمت رسانی شده است. این خدمات از جمله انجام تزریقات، سرم درمانی، پانسمان، نوار قلب و … بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در مجموع ۲۶ نفر از کربلا، پنج نفر از نجف و چهار نفر از بین راه و سایر پایگاه ها به بیمارستان های عراق اعزام شدند که نیز سه نفر از زائران در کربلا و یک نفر در نجف بستری شدند.

به گفته او از میان خدمات ارائه شده به زائران هفت نفر نیز به درمانگاه های واقع در کربلا و سه نفر به درمانگاه های نجف منتقل شدند.

کولیوند با تاکید بر تلاش نیروهای امداد و نجات و درمانگران در خدمت رسانی به زائران گفت: تا روز گذشته پزشکان رابط از دو بیمار بستری در کربلا و یک بیمار دیگر در نجف بازدید کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص تعداد ماموریت های صورت گرفته از سوی آمبولانس های واحد امداد نیز گفت: ۳۶ ماموریت از سوی آمبولانس ها در کربلا، ۹ ماموریت در نجف و دو ماموریت بین راه ها و سایر پایگاه ها صورت گرفت.

وی در خصوص تعداد دفعات دیالیز صورت گرفته برای زائران اربعین حسینی نیز گفت: یک مورد دیالیز در کربلا و دو مورد در نجف صورت گرفته است.

کولیوند گفت: متاسفانه یک نفر از زائران نیز جان خود را از دست داد که به این مورد از سوی امدادگران و تیم درمان یکی از پایگاه های جمعیت رسیدگی شد.

وی با اشاره به جراحی های صورت گرفته که از دیگر خدمات جمعیت به زائران اربعین است گفت: تا کنون یک نفر از زائران در بیمارستان های عراق تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به بازدید کارشناسان بهداشت از مراکز تحت نظارت این جمعیت نیز گفت: ۵۴ مورد بازدید در کربلا و ۵۶ مورد بازدید در نجف انجام شده است.

به گفته کولیوند تا کنون ۶۸ زائر در کربلا و ۳۳ زائر در نجف به آزمایشگاه ها مراجعه کردند و ۱۳۰ مورد آزمایش در کربلا و ۸۱ مورد در نجف انجام شده است./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید