مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
16 دی 1402

ارتش رژیم صهیونیستی ۱۵۰ جسد را در قبرستان التفاح در شرق غزه ربود

دفتر اطلاع رسانی غزه از نبش قبر ۱۱۰۰ قبر در گورستان التفاح در شرق غزه و سرقت ۱۵۰ جسد توسط ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

دفتر اطلاع رسانی غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنایت جدیدی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی طی کشتار جمعی ملت فلسطین در غزه اضافه می‌شود. این جنایت نبش قبر ۱۱۰۰ قبر در گورستان التفاح در شرق غزه است. بولدوزرهای رژیم صهیونیستی اقدام به تخریب این قبرها و خارج کردن اجساد شهدا کردند. ارتش رژیم صهیونیستی بعد از نبش قبر و تخریب گورستان حدود ۱۵۰ جسد از اجساد شهدا را که به تازگی دفن شده‌اند، ربود و آنها را به مکان نامشخصی منتقل کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این بیانیه آمده است: رژیم اشغالگر این جنایت را بارها تکرار کرده است و آخرین آن سرقت ۸۰ جسد از اجساد شهدا از استان‌های غزه و شمال غزه بود که بعدا تحویل داده شد و در شهر رفح دفن شد. تغییر وضعیت اجساد نشان می‌داد که رژیم صهیونیستی برخی اعضای اجساد این شهدا را سرقت کرده است. این رژیم قبلا نیز اقدام به نبش قبرهایی در جبالیا و سرقت اجساد شهدا کرده بود. رژیم صهیونیستی همچنین اجساد ده‌ها شهید از نوار غزه را هنوز تحویل نداده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما این جنایت شنیع را که نشان دهنده وحشی‌گری رژیم صهیونیستی است، محکوم می‌کنیم و از مواضع سازمان‌های بین‌المللی در نوار غزه که در قبال این جنایت‌های شنیع سکوت کرده‌اند، تعجب می‌کنیم. ما از تمام کشورهای جهان آزاد و جامعه بین‌المللی می‌خواهیم به جنایت‌های رژیم اشغالگر پایان داده و کشتار جمعی ملت فلسطین در نوار غزه را متوقف کنند؛ کشتاری که تعداد قربانیان آن به ۹۰ هزار نفر بین شهید، مفقود، مجروح و بازداشت رسیده است.

از هفتم اکتبر ارتش رژیم صهیونیستی جنگ ویرانگری را علیه غزه آغاز کرد که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها هزار فلسطینی منجر شده‌ است که بیشتر آنها زن و کودک هستند. این جنگ همچنین به ویرانی گسترده در زیرساخت و فاجعه انسانی بی‌سابقه در غزه منجر شده‌ است./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید