مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
15 دی 1402

اسامی ۲۶ نماینده فعلی مجلس که رد صلاحیت شدند؛ از علیرضابیگی و رشیدی کوچی تا رحیمی جهان آبادی و ۶ نماینده خوزستان

خبرگزاری دولت اسامی نمایندگان فعلی مجلس که صلاحیت آن‌ها تایید یا احراز نشده را اعلام کرد. طبق شنیده‌ها تمام‌نمایندگان فعلی تهران توانستند تاییدیه صلاحیت خود را از شورای نگهبان‌کسب کنند و علاوه بر آن تعداد زیادی از داوطلبانی که در هیات اجرایی عدم صلاحیت یا عدم احراز شده بودند پس از بررسی اعتراض ها، صلاحیت آن‌ها به تایید رسیده است که علی مطهری مسعود پزشکیان، محمدباقر نوبخت، غلامرضا تاجگردون از جمله این افراد هستند.
خبرگزاری دولت اسامی نمایندگان فعلی مجلس که صلاحیت آنها تایید یا احراز نشده را اعلام کرد.
این خبرگزاری نوشت: حدود ۹ درصد از نمایندگان مجلس یازدهم برای حضور در رقابت های انتخاباتی مجلس دوازدهم از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت نشدند.
انتظار داوطلبین یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پس از ۵۰ روز به پایان رسید و عصر پنجشنبه فهرست نهایی نامزدهای تایید صلاحیت شده برای وزارت کشور ارسال شد و کارزار انتخابات ۱۴۰۲ رسما کلید خورد.
از ساعات ابتدایی صبح پنج شنبه گمانه زنی های زیادی در فضای رسانه ها به انتشار رسید
طبق شنیده‌ها تمام‌نمایندگان فعلی تهران توانستند تاییدیه صلاحیت خود را از شورای نگهبان‌کسب کنند و علاوه بر آن تعداد زیادی از داوطلبانی که در هیات اجرایی عدم صلاحیت یا عدم احراز شده بودند پس از بررسی اعتراض ها، صلاحیت آنها به تایید رسیده است که علی مطهری مسعود پزشکیان، محمدباقر نوبخت،غلامرضا تاجگردون از جمله این افراد هستند.
به گفته سخنگوی شورای نگهبان ۱۱ هزار داوطلب تایید صلاحیت شده و تنها فقط ۲۶ نفر از نمایندگان فعلی مجلس رد صلاحیت شده‌اند.
طبق اطلاعات کسب شده اسامی نمایندگان فعلی مجلس که صلاحیت آنها تایید یا احراز نشده و در محافل سیاسی و خبری بصورت غیر رسمی مطرح شده به شرح زیر است:
خوزستان
قاسم ساعدی از حوزه انتخابیه دشت ازادگان
سید لفته احمد نژاد از حوزه انتخابیه خرمشهر
سید مجتبی محفوظی از حوزه انتخابیه ابادان
سید محمد مولوی از حوزه انتخابیه ابادان
فریدون حسنوند از حوزه انتخابیه اندیمشک
سهراب گیلانی از حوزه انتخابیه شوشتر
جلیل مختار از حوزه انتخابیه  ابادان
گلستان:
امانقلیج شادمهر از حوزه انتخابیه گنبد کاووس
غلام علی کوهساری از حوزه انتخابیه ازادشهر
فارس:
علیزاده از حوزه انتخابیه رستم
جلال رشیدی کوچی از حوزه انتخابیه مرودشت
خراسان رضوی
احسان ارکانی از حوزه انتخابیه نیشابور
حجت الاسلام  اکبر احمد پور از حوزه انتخابیه  خواف و رشتخوار
جلیل رحیمی جهان آبادی از حوزه انتخابیه  تایباد
لرستان
محمد خدابخشی از حوزه انتخابیه الیگودرز
کردستان:
سید مهدی فرشادان از حوزه انتخابیه سنندج
محسن فتحی از حوزه انتخابیه سنندج
همدان
 فتح الله توسلی از حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ
آذربایجان شرقی
احمدعلیرضا بیگی از حوزه انتخابیه  تبریز
الله وردی دهقانی از حوزه انتخابیه ورزقان
کرمان:
شهباز حسن‌پور از حوزه انتخابیه سیرجان
استان تهران؛
احمد رسولی‌نژاد از حوزه انتخابیه دماوند
استان مازندران:
علی کریمی فیروزجایی از حوزه انتخابیه بابل
آذربایجان غربی:
جلال محمودزاده از حوزه انتخابیه مهاباد/انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید