مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
14 دی 1402

استاندار: هویت ۷۰ درصد شهدای حادثه تروریستی کرمان شناسایی شد؛ آمار قطعی ۸۴ نفر است / شهدا عمدتاً مربوط به کرمان هستند / مراسم تشییع فردا انجام می‌شود / آمار مجروحان ۲۸۴ نفر است؛ ۱۹۵ نفر بستری هستند؛ حال برخی از آن‌ها مساعد نیست / ۳۰ نفر به صورت سرپایی ترخیص شدند

استاندار کرمان با بیان اینکه آمار قطعی شهدای حادثه تروریستی کرمان ۸۴ نفر است که ۷۰ درصد آنها شناسایی شده‌اند، گفت: تشییع شهدا فردا انجام می‌شود.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان با بیان اینکه تا این لحظه آمار مصدومان و شهدای حادثه تروریستی مسیر گلزار شهدای کرمان 84 شهید و 284 مصدوم اعلام شده است، اظهار داشت: آمار اولیه‌ای که روز گذشته از تعداد شهدا اعلام شده بود تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه این اقدام تروریستی دشمن از سر ذلت بود و خون مردم ما را به جوش آورده است، گفت: روز گذشته تعداد زیادی از مسئولان کشوری بلافاصله و در اسرع وقت به کرمان آمدند.

فداکار با اشاره به اینکه پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی کرمان فردا جمعه 15 دی‌ماه تشییع می‌شود، افزود: تشییع این شهدا ساعت 9:30 از چهارراه غزه به سمت مصلی بزرگ امام علی علیه السلام کرمان انجام می‌شود و پس از آن شهدای کرمان برای تدفین می‌روند و بقیه شهدا به سمت دیگر شهرستان‌ها و استان‌ها اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه این حادثه خارج از گیت‌های بازرسی انجام شده و زنان، کودکان و پیرزنان و پیرمردان بی‌دفاع و بیگناه زیادی به شهادت رسیدند، گفت: دشمنان نشان دادند که حتی قبر شهید سلیمانی و زائران این شهید را نمی توانند تحمل کنند و امیدوارم که مردم ما با حضور حماسی خود در تشییع این شهدا مردم پاسخ محکمی به اقدامات بزدلانه تروریستی دشمنان بدهند.

به گزارش تسنیم ساعت 14:50 دقیقه و در ‌15:17 دقیقه بعد از ظهر 13 دی ماه سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دو انفجار تروریستی در محدوده گلزار شهدای کرمان اتفاق افتاد که حادثه اول در ورودی گلزار شهدای کرمان و حادثه دوم در ورودی تخت درگاه قلی‌بیگ اتفاق افتاد است که در این حادثه تعداد زیادی از هموطنان مصدوم و شهید شدند./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید