مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
20 مهر 1402

اسرائيل و مصر برای ايجاد يك کریدور امن در غزه توافق کردند

وبگاه روزنامه القدس العربی نوشت: «تداوم حملات هوایی ارتش اسرائیل بویژه در غزه، خروج غیرنظامیان را گذرگاه‌های مرزی میان اراضی اشغالی و مصر غیرممکن کرده است و در صورت شکل‌گیری عملیات زمینی احتمالی اسرائیل نیز خروج از این منطقه دشوارتر خواهد شد».

این روزنامه به نقل از وبگاه «آکسیوس» نوشت: «مقام‌های آمریکایی و اسرائیلی می‌گویند که ۵۰۰ آمریکایی و صدها تبعه خارجی دیگر در غزه هستند که در بین این افراد، امدادگران سازمان ملل، اعضای سازمان‌های غیرانتفاعی و خبرنگاران نیز حضور دارند که به منظور  خروج آنان از غزه می‌بایست یک مسیر امن ایجاد شود».

این توافق در حالی صورت گرفت که وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین در بیان آخرین آمار از تلفات حملات هوایی اسرائیل به غزه، اعلام کرد که تاکنون 1100 نفر به شهادت رسیده و 5339 نفر دیگر زخمی شده‌اند. تعداد شهدای کرانه باختری هم به 27 نفر رسیده و 150 تن دیگر هم در شمار مجروحان هستند.

نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه هفته جاری (15 مهر) عملیات بزرگی تحت عنوان طوفان الاقصی را آغاز کردند که تا کنون به هلاکت بیش از 1300 اسرائیلی و زخمی شدن بیش از 3192 نفر دیگر منجر شده است./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید