مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
9 خرداد 1399

اعزام یک گردان ارتش برای مهار آتش‌سوزی به جنگل‌های خسرج

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش از اعزام گردان بلیات تیپ ۳۹۲ زرهی برای مهار آتش سوزی جنگل‌های خسرج خوزستان خبر داد.

 امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش(نزاجا) گفت: در ادامه روند مهار آتش سوزی جنگل های خوزستان از روز گذشته گردان بلیات تیپ ۳۹۲ زرهی با حضور در مناطق جنگلی خسرج به مهار آتش سوزی پرداخت.

وی افزود: به درخواست فرماندار شهرستان حمیدیه مبنی بر کمک رسانی به مهار آتش جنگل های خسرج در اطراف این شهرستان گردان بلیات تیپ ۳۹۲ زرهی خوزستان با اعزام یگ تیم کامل و نیروی انسانی مجرب  به منطقه در مهار آتش سوزی اقدام کرد.

جانشین نزاجا با اشاره به اینکه طرح مردم یاری از جمله برنامه های ارتش در کمک به ستاد بحران است خاطر نشان کرد: از روزهای گذشته که برخی از جنگل های استان کهکلویه و بویر احمد و بخشی از جنگل های استان خوزستان دچار حریق شد تیم های بلیات نیروی زمینی ارتش در قالب طرح مردم یاری به همراه دیگر ارگان‌ها جهت مهار آتش وارد عمل شدند و در مهار آتش نقش موثری را داشته‌اند.
امیر نعمتی ادامه داد: پایگاه هوانیروز مسجد سلیمان در این حادثه از ابتدای حریق جنگل‌ها در این دو استان حضور دارد و با بیش از ده ها سورتی پرواز در مهار آتش سوزی اقدامات خوبی را از خود به نمایش گذاشته‌اند.

وی با بیان اینکه مراتع طبیعی متعلق به تمام مردم است خاطر نشان کرد: تا زمانی که آتش سوزی جنگل ها ادامه داشته باشد نیروهای جان برکف ارتش با هماهنگی ستاد بحران استان حضور خواهند داشت و به مهار آتش‌سوزی خواهند پرداخت.

منبع: ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید