مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
18 تیر 1401

افزایش موارد بستری‌ کرونا در خوزستان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به افزایش بیش از صددرصدی بستری مبتلایان به کرونا در استان خوزستان، نسبت به احتمال ورود به موج جدید بیماری هشدار داد.

حبیب حی‌بر معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به وضعیت بستری بیماران مبتلا به کووید – ۱۹ در بیمارستان‌ها اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار جدید در بیمارستان‌های خوزستان بستری شده‌اند بنابراین مجموع بیماران بستری در بیمارستان‌های استان به ۶۲ نفر رسیده این در حال است. وی با اشاره به افزایش بیش از صد درصدی بستری مبتلایان به کرونا، افزود: هفته گذشته در این بازه زمانی تنها ۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان بستری بوده‌اند.

حی‌بر بیان کرد: در حال حاضر کل بیماران بستری در در بخش‌های ویژه ۲۰ بیمار هستند. در شبانه‌روز گذشته ۱۵ بیمار نیز از مراکز درمانی ترخیص شدند و خوشبختانه در این بازه زمانی مورد فوتی بر اثر کرونا نیز نداشته‌ایم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و اجتناب از هر گونه سهل‌انگاری تصریح کرد: با توجه به افزایش موارد بیماری در جهان، ایران و خوزستان احتمال ورود به موج جدید بیماری وجود دارد بنابراین مردم باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق نوبت‌های بعدی واکسن و دوز یادآور را جدی بگیرند.

وی با اشاره به شیوع واریانت‌های جدید اُمیکرون در جهان تصریح کرد: مردم باید هشدارها را جدی بگیرند زیرا حتی در صورت تزریق واکسن، احتمال ابتلا به بیماری وجود دارد اما واکسن از شدت بیماری کاهش می‌دهد.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید