مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
13 بهمن 1400

افزایش ۱۰ برابری میزان مراجعات به مراکز نمونه‌گیری کرونا در اهواز

دبیر شورای سلامت اهواز از افزایش ۱۰ برابری میزان مراجعات به مراکز منتخب نمونه‌گیری کرونا خبر داد.

دکتر مهران احمدی بلوطکی، با اشاره به افزایش چشمگیر میزان مراجعات به مراکز منتخب اهواز اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر به مراکز منتخب نمونه‌گیری کرونا در اهواز مراجعه کرده‌اند که این آمار نسبت به میزان مراجعات در یک روز در هفته گذشته پنج برابر و در مقایسه با دو هفته گذشته ۱۰ برابر شده است.

وی با بیان اینکه تقریبا نیمی از تست‌ها مثبت می‌شود، افزود: در این موج میزان مراجعات و درگیری کودکان روند افزایشی داشته است و در صورت مراقبت نکردن از کودکان، این گروه نیز در امان نیستند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: در این روزها هر علامتی به معنی ابتلا به اُمیکرون است. در صورت بروز علائم سرماخوردگی فرد باید ابتدا خود را از خانواده و جامعه جدا کند و به مدت پنج روز استراحت و از مایعات استفاده کند.

احمدی بلوطکی گفت: در صورتی که فردی دچار علائم حاد تنفسی مانند تنگی نفس و سرفه‌های قطاری شود باید حتما به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کند.

وی با اشاره به کاهش عایت پروتکل‌های بهداشتی و شیب تند افزایش موارد ابتلا تصریح کرد: در صورت ادامه این روند ممکن است در هفته آینده نیز رنگ‌بندی اهواز تغییر کند./ایسنا خوزستان

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید