مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
26 تیر 1401

افزایش ۲۵۶ درصدی موارد بستری کرونا درخوزستان/ همه مراکز خدمات جامع سلامت بهداشتی آماده واکسیناسیون هستند

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: در ابتدای موج ششم کرونا در خوزستان هستیم و موارد بیماری و بستری در هفته گذشته به ترتیب ۳۰۹ و ۲۵۶ درصد نسبت به هفته قبل از آن افزایش داشته است.

سید محمد علوی سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده که از این تعداد، ۱۵ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی افزود: نسبت بیماران بستری کرونایی به بیماران سرپایی حدود یک به ۱۱ است و اکثر بیماران به صورت سرپایی درمان شده و دوران نقاهت را در منزل طی می‌کنند.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان گفت: ۷۵ بیمار در بخش‌های عادی و ۴۳ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های خوزستان بستری و تحت مراقبت هستند که اکثر آن‌ها مربوط به روز‌های گذشته‌اند.

این مقام مسئول ادامه داد: تغییرات هفتگی بیماری کرونا نشان می‌دهد که استان خوزستان وارد موج ششم کرونا شده است. به دلیل اقدامات محدودکننده خوبی که اوایل شیوع بیماری در استان خوزستان صورت گرفت ما یک موج از کشور کمتر هستیم.

علوی بیان کرد: همه مراکز خدمات جامع سلامت بهداشتی در استان خوزستان آماده واکسیناسیون هستند لذا از مردم درخواست داریم برای جلوگیری از ازدحام جمعیت تنها به یک مرکز مراجعه نکنند.

همه نوع واکسن کرونا به ویژه واکسن‌هایی که برای دُز چهارم به کار برده می‌شوند، در مراکز موجود است وبرای جلوگیری از شیوع بیماری، واکسیناسیون دُز یادآور بسیار موثر است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا خوزستان بدر خصوص بیماری جدید Long Covid یعنی کووید طولانی مدت گفت: بعضی افراد پس از بهبودی از کرونا، ممکن است تا ماه‌ها و حتی سال‌ها به عوارضی مانند سردرد، درد عضلانی، استخوان درد، درد‌های روماتیسمی، بی‌خوابی و حتی در خانم‌ها اختلالات قاعدگی دچار شوند./رهیاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید