مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
6 اردیبهشت 1399

افزایش ۲ برابری پهنای باند اینترنت در خوزستان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت: ظرفیت ترافیک و پهنای باند اینترنت در خوزستان با توجه به شرایط پیش آمده و افزایش استفاده از این بستر ۲ برابر شده است.

علی صالح نساج روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش استفاده مردم از اینترنت و ارایه آموزش مجازی به دانشآموزان و دانشجویان، مصرف اینترنت در خوزستان همچون دیگر نقاط کشور افزایش یافته و با وجود افزایش پهنای باند ۶۰ درصد از این ظرفیت در حال استفاده است.
وی گفت: تفاهم نامه‌ای برای هوشمندسازی مدارس بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات بسته شد که مدارس شهری و روستاهای بالای ۲۰ خانوار به صورت اینترنتی آموزش را به دانش آموزان ارایه دهند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان ادامه داد: همکاری مشترکی بین ۲ اداره کل آموزش و پرورش و فناوری ارتباطات خوزستان شروع شده و با استفاده از شبکه اجتماعی “شاد” در بستر اینترنت تولید محتوای آموزشی و اطلاعاتی انجام و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.
صالح نساج گفت: با توجه به نرم افزارهایی که در این شرایط تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس در حال استفاده است مصرف اینترنت افزایش یافته و در مواردی ممکن است که سرور مرکزی این نرم افزارها دچار اختلال شود.
وی با بیان اینکه ۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در خوزستان ارتباط اینترنتی دارند بیان کرد: در صورتی که مشترکان هرگونه شکایتی از پهنای باند اپراتور خود دارند می‌توانند از طریق سامانه ۱۹۵ اطلاع رسانی کنند تا به شکایت رسیدگی شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان افزود: مردم میتوانند از طریق یک نرم افزار میزان سرعت اینترنت مورد استفاده خود را آزمایش کنند؛ عوامل مختلفی همچون نوع سازههای ساختمانی می‌تواند بر میزان سرعت اینترنت تاثیر بگذارد.
با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و ارایه آموزش به صورت اینترنتی و همچنین قرنطینه خانگی مردم، استفاده از بستر اینترنت در خوزستان و کشور افزایش یافته است.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید