مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
12 فروردین 1402

امام جمعه رفسنجان: اگر مسئولان اماکن تاریخی درباره بی‌حجابی اقدام نکنند ما اقدام می‌کنیم؛ آن مکان را پلمب می‌کنیم

عسکری امام جمعه رفسنجان گفت: مسؤولان و مدیران این اماکن اگر عرضه و انگیزه و غیرت دینی در باره این مسائل ندارند مطمئن باشند طبق قوانین با آنان برخورد خواهد شد. وی تصریح کرد: اینکه در این شهرستان انقلابی و شهیدپرور چند تا آدم به‌عنوان گردشگر هرگونه خواستند با هر پوششی حاضر شوند قابل قبول نیست. اگر مسؤولان این اماکن اقدام نکنند ما اقدام می‌کنیم و آن مکان را پلمب می‌کنیم. به‌عنوان مهمان نباید اجازه دهیم هرکس هرگونه خواست رفتار هنجارشکنی داشته باشد.

فارس: امام جمعه رفسنجان با انتقاد از هنجارشکنی برخی مسافران نوروزی در اماکن تاریخی این شهرستان گفت: مسؤولان و متولیان نباید بگذارند ارزش‌ها به بهانه مهمان‌نوازی زیر پا گذاشته شود.حجت‌الاسلام اصغر عسکری در خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: سال ۱۳۵۸ ملت ایران با بیش از ۹۸ درصد به جمهوری اسلامی رای دادند و امام راحل ماهیت جمهوری اسلامی را با اصل قوانین و مقررات اسلامی به‌عنوان مبنای حاکمیت و حکومت اعلام کردند.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی پس از شکل‌گیری برای بدخواهان قابل تحمل نبود و این نوع حکومت را نمی‌پذیرفتند. از داخل و خارج حمله‌ها، محاصره‌ها، تحریم‌ها و توطئه‌ها را علیه نظام اسلامی شروع کردند اما با حضور مردم در صحنه‌ها و رهبری‌های خردمندانه امامین انقلاب همه توطئه‌ها خاموش شد.

امام جمعه رفسنجان عنوان کرد: خون حدود ۳۰۰ هزار شهید دوران انقلاب و دفاع مقدس سرمایه پیشران برای جمهوری اسلامی است. این سرمایه کمی نیست و موانع را برمی‌دارد.نباید از این سرمایه غفلت داشته باشیم و آن را فراموش کنیم.

وی با تسلیت رحلت حضرت خدیجه(س) افزود: قرآن از این بانو به‌عنوان ام‌المومنین یاد می‌کند.

عسکری بر حفظ منابع طبیعی و محیط زیست به‌ویژه در روز طبیعت تأکید و ابراز کرد: حرمت ماه مبارک رمضان در روز طبیعت حفظ شود.

وی با اشاره به هنجارشکنی در بعضی از اماکن تاریخی و گردشگری رفسنجان بیان داشت: به بهانه ایجاد شادی خیلی از مسائل شرعی زیر پا گذاشته می‌شود اصل مسأله گردشگری و بازدید از آثار تاریخی در قرآن ۱۵ بار مورد تأکید و سفارش قرار گرفته. ما مخالف گردشگری نیستیم اما قوانین و مقررات به‌ویژه حجاب که هم الزام قانونی هم حکم شرعی الهی‌ست، باید رعایت شود.

عسکری اضافه کرد: مسؤولان و مدیران این اماکن اگر عرضه و انگیزه و غیرت دینی در باره این مسائل ندارند مطمئن باشند طبق قوانین با آنان برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: اینکه در این شهرستان انقلابی و شهیدپرور چند تا آدم به‌عنوان گردشگر هرگونه خواستند با هر پوششی حاضر شوند قابل قبول نیست. اگر مسؤولان این اماکن اقدام نکنند ما اقدام می‌کنیم و آن مکان را پلمب می‌کنیم. به‌عنوان مهمان نباید اجازه دهیم هرکس هرگونه خواست رفتار هنجارشکنی داشته باشد.

امام جمعه رفسنجان تأکید کرد: نگذاریم دیوار حجاب که پشت آن دشمنان سنگر گرفتند، خراب شود دشمن دنبال تخریب کانون خانواده‌ها و رواج فساد، فحشا و منکرات و رواج بی‌بندوباری‌ست./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید