مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 اردیبهشت 1403

امضای تفاهم نامه چهارجانبه میان عراق، ترکیه، قطر و امارات برای پروژه «جاده توسعه»

نخست وزیر عراق گفت: تفاهم‌نامه چهارجانبه‌ای میان عراق، ترکیه، قطر و امارات برای همکاری در پروژه «جاده توسعه» امضا کردیم. پروژه جاده توسعه به عنوان پل ارتباطی میان مردم و فرهنگ‌های منطقه عمل و از امنیت و ثبات آن‌ها حمایت می‌کند.

ایرنا: رئیس جمهوری ترکیه و نخست‌وزیر عراق امروز (دوشنبه) در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در بغداد بر ضرورت توقف جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه تاکید کردند و جنایات این رژیم علیه فلسطینی‌ها را عامل تشدید تنش در منطقه دانستند.

به نقل از شبکه الجزیره، «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهوری ترکیه، اعلام کرد: توافقنامه چارچوب راهبردی امضا شد که از دل آن، کمیته‌هایی در زمینه‌های امنیتی و اقتصادی تشکیل می‌شود.

نخست وزیر عراق گفت: ما یک توافقنامه چارچوبی ۱۰ ساله در زمینه آب امضا کردیم که مدیریت عادلانه ثروت آبی را تضمین می‌کند. توافقات مشترک ما با ترکیه شامل تشکیل کمیته‌های دائمی در زمینه امنیت، اقتصاد، انرژی و بهبود مدیریت آب است؛ چراکه بدتر شدن بحران آب به نفع کسی نیست.

السودانی اضافه کرد: همچنین تفاهم‌نامه چهارجانبه‌ای میان عراق، ترکیه، قطر و امارات برای همکاری در پروژه «جاده توسعه» امضا کردیم. پروژه جاده توسعه به عنوان پل ارتباطی میان مردم و فرهنگ‌های منطقه عمل و از امنیت و ثبات آن‌ها حمایت می‌کند.

این سفر اردوغان به بغداد برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ و پس از ۱۳ سال صورت گرفته است./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید