مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
21 شهریور 1401

امیرعبداللهیان: ایران همواره حامی خواست و اراده مردم یمن بوده است

وزیر امور خارجه در دیدار با سخنگوی انصارالله و رئیس هیات مذاکره‌کننده دولت نجات ملی یمن، ضمن تاکید بر پیوند عمیق و تاریخی دو ملت ایران و یمن تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت خود را از خواست و اراده مردم یمن اعلام داشته است.

محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در جریان سفر به تهران روز یکشنبه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن تاکید بر پیوند عمیق و تاریخی دو ملت ایران و یمن تصریح کرد، جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت خود را از خواست و اراده مردم یمن اعلام داشته است.

وزیر امور خارجه با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از آغاز و تمدید آتش بس در یمن، آن را مقدمه ای برای برقراری صلح پایدار دانست و ابراز امیدواری کرد با رفع کامل محاصره یمن، پرونده انسانی یمن گشایش یابد.

مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن نیز در این دیدار از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن قدردانی کرد و وزیر امور خارجه کشورمان را در جریان آخرین تحولات این کشور قرار داد.

محمد عبدالسلام ضمن انتقاد از اجرای ناقص عناصر اصلی آتش بس و بدعهدی طرف مقابل، برآورده شدن مسائل انسان دوستانه مردم یمن را برای پیشبرد هرگونه صلح عادلانه ای در یمن ضروری دانست./ایرنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید