مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
23 مهر 1401

انفجار معدن ذغال‌ سنگ در ترکیه 40 کشته برجای گذاشت

وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که شمار قربانیان انفجار معدن ذغال‌ سنگ در شمال این کشور به 40 کشته و 11 زخمی رسیده است.

به گزارش گروه بین‌الملل، مقامات ترکیه امروز (شنبه، ۱۵ اکتبر)، اعلام کردند که شمار کشته‌های انفجار معدن ذغال سنگ در استان ساحلی «بارتن» در شمال این کشور به بیش از ۴۰ نفر رسیده و تیم‌های نجات و امداد برای نجات ده‌ها نفر که هنوز زیر آوار مانده‌اند، در تلاشند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه، اعلام کرد که شمار کشته‌های این انفجار به ۴۰ نفر رسیده و تیم‌های نجات تاکنون ۵۸ کارگر از ۱۱۰ کارگر را نجات داده‌اند. ۱۱ زخمی در بیمارستان بستری شده‌اند و تیم‌های نجات در جستجوی یک کارگر دیگر هستند که هنوز خبری از او نیست.

پیشتر، وزیر انرژی ترکیه طی پستی در توئیتر نوشته بود که متاسفانه ۲۸ معدنچی در این انفجار جان خود را از دست داده‌اند و ۱۱ نفر زخمی شده‌اند و چهار نفر نیز تحت مراقبت‌های ویژه هستند و وضعیت یکی از این مجروحان وخیم گزارش شده است.

«فاتح دونماز» وزیر انرژی و منابع طبیعی اعلام کرد که تحقیقات اولیه حاکی از آن است که این انفجار در نتیجه نشت گار صورت گرفته است.

روز جمعه، شمار قربانیان این انفجار، ۱۴ کشته و ۲۸ زخمی اعلام شده بود و گزارش‌ها حاکی از حبس شدن ۵۰ نفر در عمق ۳۵۰ متری زیر زمین بدون وقوع انفجاری جدید بود./فارس

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید