مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
23 اردیبهشت 1403

اولین فرد دریافت‌کننده کلیه خوک جان باخت

مرد ۶۲ ساله‌ای که در بیمارستان عمومی ماساچوست پیوند کلیه خوک اصلاح شده ژنتیکی شده را دریافت کرده‌بود بعد از دو ماه فوت شد.

به نقل از گاردین، مرد ۶۲ ساله‌ای که در بیمارستان عمومی ماساچوست پیوند کلیه خوک اصلاح شده ژنتیکی شده را دریافت کرده‌بود بعد از دو ماه فوت شد.

پیش از این جراحان گفته بودند که معتقدند کلیه خوک حداقل دو سال دوام خواهد آورد. اکنون خانواده وی و بیمارستانی که این عمل جراحی را انجام داد مرگ این مرد را تایید کردند.

وی اولین انسانی بود که این عمل را انجام داد. پیش از این، کلیه‌های خوک به صورت آزمایشی و موقتی به گیرندگان مرگ مغزی پیوند زده شده بود، در این آزمایش‌ها دو مرد از خوک‌ها پیوند قلب دریافت کردند، اگرچه هر دو پس از چند ماه مردند.

این مرد ۶۲ ساله در سال ۲۰۱۸ در بیمارستان پیوند کلیه انجام داد، اما سال گذشته با مشاهده علائم نارسایی مجبور به دیالیز شد. هنگامی که عوارض دیالیز برای وی به وجود آمد، پزشکان او پیوند کلیه خوک را پیشنهاد کردند.

تلاش‌های اینچنینی برای پیوند مدت‌ها شکست خورده، زیرا سیستم ایمنی انسان بلافاصله بافت حیوانی خارجی را از بین می‌برد. تلاش‌های اخیر شامل خوک‌هایی است که اصلاح شده‌اند تا اندام‌هایشان بیشتر شبیه اندام انسان باشد./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید