مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
5 آذر 1402

ایرادات شورای نگهبان به «ساترا»: اساسنامه این سازمان روشن نیست

ایرادهای فنی شورای نگهبان به لایحه حجاب مجلس در موضوع سکوها و پلتفرم‌ها جای خالی شورای عالی فضای مجازی و خلاء قانونی ساترا را عیان کرد.

ایرادهای فنی شورای نگهبان به لایحه حجاب مجلس در موضوع سکوها و پلتفرم‌ها جای خالی شورای عالی فضای مجازی و خلاء قانونی ساترا را عیان کرد.این ایرادات به شرح زیر است:

۱_۳۱_ عبارت «سکوی کاربرمحور»، به جهت فقدان تعریف قانونی ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

۲_۳۱_ «سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا)» با توجه به روشن نبودن وضعیت اساسنامه سازمان مزبور، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

۳_۳۱_ در تکلیف سکو‌ها به حذف محتوا‌های مزبور، واژه‌ی «اهمال» به جهت روشن نبودن مفهوم آن و همچنین از این جهت که در مهلت تعیین‌شده نیز فوریت (انجام در اولین فرصت ممکن) وجود دارد یا خیر، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

۴_۳۱_ با توجه به تعیین مجازات به‌صورت بازه‌ی درصدی از سود حاصل از درآمد سالانه، مجازات در مواردی که سکوی مربوط فاقد سود باشد، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

۵_۳۱_ ذیل تبصره، از این جهت که اعلام صداوسیما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، طریق انحصاری صدور قرار توقف توسط قوه قضاییه خواهد بود یا خیر، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید