مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
18 مهر 1401

ایلان ماسک: برای رساندن اینترنت استارلینک به اوکراین، ۸۰ میلیون دلار هزینه کرده‌ایم

ایلان ماسک در واکنش به گزارش روزنامه فایننشال تایمز که گفته بود سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک قطعی‌های فاجعه‌باری در اوکراین داشته، اعلام کرد که ارائه اینترنت در این کشور تاکنون ۸۰ میلیون دلار برای اسپیس ایکس هزینه داشته و این رقم تا انتهای سال از ۱۰۰ میلیون دلار فراتر می‌رود. ایلان ماسک گفت به‌طور مرتب با وزیر دیجیتال اوکراین، «میخایلو فدوروف» در ارتباط است، اما نمی‌تواند اطلاعاتی درباره میدان نبرد منتشر کند، چون این اطلاعات طبقه‌بندی شده است. فدوروف از ماه‌های ابتدایی جنگ ایلان ماسک را ترغیب کرد تا اینترنت استارلینک را برای اوکراین در دسترس قرار دهد.

ایلان ماسک در واکنش به گزارش روزنامه فایننشال تایمز که گفته بود سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک قطعی‌های فاجعه‌باری در اوکراین داشته، اعلام کرد که ارائه اینترنت در این کشور تاکنون 80 میلیون دلار برای اسپیس ایکس هزینه داشته و این رقم تا انتهای سال از 100 میلیون دلار فراتر می‌رود.

مدیرعامل اسپیس ایکس در توییتی اعلام کرد که برخلاف ادعای فایننشال تایمز، کمک‌های مالی فقط درصد کوچکی از هزینه‌های ارسال ترمینال‌ها و ارائه اینترنت در اوکراین را پوشش داده و خود این شرکت تاکنون 80 میلیون دلار در این زمینه هزینه کرده است. او پیش‌بینی کرد که این هزینه‌ها تا پایان سال به بیش از 100 میلیون دلار برسد.

ایلان ماسک گفت به‌طور مرتب با وزیر دیجیتال اوکراین، «میخایلو فدوروف» در ارتباط است، اما نمی‌تواند اطلاعاتی درباره میدان نبرد منتشر کند، چون این اطلاعات طبقه‌بندی‌ شده است. فدوروف از ماه‌های ابتدایی جنگ ایلان ماسک را ترغیب کرد تا اینترنت استارلینک را برای اوکراین در دسترس قرار دهد. مدیرعامل اسپیس ایکس هم به سرعت به این درخواست پاسخ مثبت داد و ترمینال‌ها را به این کشور فرستاد.

فدوروف اینترنت استارلینک اوکراین را تحسین می‌کند

فدوروف در ماه ژوئیه گفته بود که آن‌ها هنوز به سیستم‌های استارلینک بیشتری نیاز دارند: «تهدید حاضر و آسیب به زیرساخت‌های ارتباطی به معنای این است که ما از استارلینک برای پوشش نقاط کور خود استفاده می‌کنیم.» او اگرچه اعلام نکرد که چه تعداد از سیستم‌های استارلینک در مناطق جنگی تخریب شده، اما این سرویس را تحسین کرد.

اسپیس ایکس در ماه ژوئن گفته بود که تا آن زمان 15 هزار کیت استارلینک را به اوکراین فرستاده است. واشنگتن پست هم می‌گوید دولت آمریکا تاکنون حدود 2 میلیون دلار برای ارسال 1333 ترمینال به اوکراین به این شرکت کمک مالی کرده است./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید