مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
15 فروردین 1402

بازگشت وجوه ۹۷ هزار سپرده‌گذار صندوق‌های خانگی غیرمجاز رامهرمز

رئیس کل دادگستری خوزستان خبر داد
با پیگیری دادگستری خوزستان وجوه حدود ۹۷ هزارنفر از سپرده‌گذاران صندوق‌های غیرمجاز خانگی در شهرستان رامهرمز به آنان عودت شد که ۸۷ هزار نفر آنان بدون طرح شکایت به مطالبات خود دست یافتند.

علی دهقانی گفت: تعداد کل این صندوق‌ها ۸۱ فقره با ۱۱۲ هزار نفر عضو و گردش مالی بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان بود که با اتخاذ تدابیر لازم و پیش از تشکیل پرونده قضایی، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان این وجوه به ۸۷ هزار نفر از طلبکاران برگردانده شد که با این اقدام از تشکیل بیش از ۸۷ هزار پرونده در دستگاه قضایی پیشگیری شد.

به نقل از دادگستری استان خوزستان، وی افزود: همچنین ۲۵ هزار نفر نیز با تقدیم دادخواست یا شکواییه وجود خود را مطالبه و درخواست رسیدگی کردند که ۱۰ هزار نفر آنان از طریق مصالحه یا با اخذ وجوه خود از صاحبان صندوق‌ها و یا تهاتر با آنان، اعلام رضایت کردند.

دهقانی افزود: یکی از برنامه‌های شاخص سال ۱۴۰۱ دادگستری استان خوزستان ساماندهی این صندوق‌ها بود که این امر با تدابیر ویژه و تشکیل کمیته تخصصی و بهره‌گیری از سایر ظرفیت‌های غیرقضایی محقق شد.

وی ادامه داد: پرونده سایر شکات نیز در دادگاه‌های استان در حال رسیدگی است که برخی از آن‌ها با قطعی شدن حکم صادره، به اجرای احکام دادسرای رامهرمز ارسال شده است./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید