مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
2 فروردین 1403

بلومبرگ: حوثی‌ها با چین و روسیه توافق کرده‌اند که به کشتی‌های این دو کشور در ازای حمایت سیاسی در شورای امنیت حمله نکنند

نشریه بلومبرگ به نقل از منابع خود گزارش داده است که حوثی‌ها با چین و روسیه توافق کرده‌اند که به کشتی‌های این دو کشور در دریای سرخ و خلیج عدن حمله نکنند. منابع آگاه به بلومبرگ گفته‌اند که مسکو و پکن در مقابل، تعهد کرده‌اند که از حوثی‌ها به ویژه در شورای امنیت سازمان ملل متحد، حمایت سیاسی به عمل آورند.

دویچه وله: نشریه بلومبرگ به نقل از منابع خود گزارش داده است که حوثی‌ ها با چین و روسیه توافق کرده‌اند که به کشتی‌های این دو کشور در دریای سرخ و خلیج عدن حمله نکنند.

گزارش جدید نشریه بلومبرگ، از توافق حوثی‌ ها  با چین و روسیه بر سر عدم حمله به کشتی‌های آن‌ها در دریای سرخ و خلیج عدن پرده برداشته است.

 بر اساس این گزارش، روسیه و چین در جریان مذاکرات دیپلماتیک در عمان، با حوثی‌های یمن بر سر تردد کشتی‌های خود در دریای سرخ به توافق رسید‌ه‌اند.

بلومبرگ به نقل از منابع خود می‌گوید که حوثی‌‌ها به چین و روسیه اطمینان داده‌‌اند که کشتی‌های این دو کشور می‌توانند بدون هیچ گونه تهدیدی، در منطقه خلیج عدن و همچنین دریای سرخ تردد کنند. منابع آگاه به بلومبرگ گفته‌اند که مسکو و پکن در مقابل، تعهد کرده‌اند که از حوثی‌ها به ویژه در شورای امنیت سازمان ملل متحد، حمایت سیاسی به عمل آورند.

این خبرگزاری در عین حال اشاره می‌کند که هنوز مشخص نیست که حمایت مورد نظر چگونه می‌تواند باشد. پیش از این نمایندگان چین و روسیه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا را به انجام حملاتی “غیرقانونی” به  حوثی‌ ها متهم کرده بودند./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید