مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
10 بهمن 1399

بورس در هفته پیش رو چگونه خواهد بود؟

در هفته‌ای که گذشت بورس توانست رئیس جدید خود را بشناسد و شاخص کل نیز سطح ۱.۲ میلیون واحدی را باز پس بگیرد. در هفته پیش رو بورس چگونه خواهد بود. کارشناس بازار سرمایه پاسخ داد.

به گزارش تی بین به نقل از تابناک، در هفته ای که گذشت بازار سرمایه باز هم با حاشیه های زیادی همراه بود اما حاشیه های هفته نخست بهمن ماه با هفته گذشته متفاوت و مثبت بود.
در هفته جاری و در روز سه شنبه بورس رئیس جدید خود را شناخت و محمدعلی دهقان دهنوی معاون وزیر اقتصاد از باب همایون به ملاصدرا نقل مکان کرد.
پالایش یکم و دارایکم دو صندوق دولتی هم هفته خوبی را پشت سر گذاشتند و پالایشی یکم به یک قدمی نقطه سر به سر رسید.
شستا از کشف معدن طلا رونمایی کرد و بانک تجارت از مالکیت ۳۸.۵ درصد از سهام بانک سرمایه خبر داد.
در این هفته در بیشتر روزها باز هم شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم و در برخی روزها رج پول حقیقی به بیش از هزار میلیارد تومان رسید.
این هفته شاخص کل توانست کانال ۱.۲ میلیون واحدی را پس بگیرد.
شاخص بورس در معاملات هفته‌ای که گذشت ۲۴ هزار واحد افزایش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (یکم بهمن ماه) در حالی با رقم یک میلیون و ۱۸۳ هزار واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز گذشته (چهارشنبه) به یک میلیون و ۲۰۷ هزار واحد رسید.
همچنین شاخص کل (هم‌وزن) در پایان هفته گذشته ۴۳۳ هزار و ۱۳۰ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۴۲۴ هزار و ۷۱۹ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) از ۲۸۳ هزار و ۲۷۸ واحد به عدد ۲۷۷ هزار و ۷۷۷ واحد رسید.

در هفته پیش رو بورس چگونه خواهد بود؟
الهه ظفری کارشناس و تحلیلگر بورس در گفتگو با خبرنگار بورس تابناک گفت: شاخص کل بورس در آخرین روز هفته گذشته با ریزش ۷ هزار واحدی در پایان معاملات  به عدد یک میلیون و ۲۰۷ هزار واحد رسید. معاملات خرد سهام 130،973 میلیارد ریال و خروج پول حقیقی 10،035 میلیارد ریال بوده است.
وی افزود: همچنین شاهد ادامه حرکت پول حقیقی به اوراق و صندوق های درآمد ثابت بوده ایم.
با توجه به قیمت دلار و شرایط تعادلی ایجاد شده برای آن و همچنین واکنش بازار به قیمتهای مشخصی برای چندین بار و حمایت در محدوده های برآوردی و کاهش نسبت پی بر ای اکثر سهام بنیادی به میانگین بلند مدت خود به نظر میرسد روند کاهش قیمت ها متوقف شده و بازار در حال ایجاد کف معتبری باشد.
این کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: در صورت ایجاد ثبات برای مدت مشخصی در شاخص ها و بازار به احتمال زیاد انتشار اخبار مثبت بیشتر به نفع صعود تاثیر گذار باشند. براساس برآوردهای جدید شاخص دلار در سال آینده کاهش قابل توجهی را تجربه خواهد کرد که به نفع کامودیتی ها بوده و برای شرکتهای کامودیتی محور تاثیر مثبتی خواهد داشت لذا ثبات قیمتهای جهانی و نرخ دلار  خبر خوبی برای بازار است.
وی در انتها گفت: هرچند در حال حاضر ترس و ناامیدی بر بازار سایه افکنده است اما به نظر نمیرسد ریسکهایی که در مفروضات فعالان بازار قدرتمند است در عمل اتفاق افتد. در طی هفته پیش رو به نظر می رسد روند بازار نوسانی و رو به تعادل باشد.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید