مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
26 مهر 1402

بیانیه حماس درباره بمباران بیمارستان المعمدانی:«علیرغم دروغ‌بافی‌ها، مسئول اول و آخر این فاجعه اسرائیل است»

به نقل از آرتی، در بیانیه حماس آمده است: «امروز رژیم اشغالگر اسرائیل در تلاش است تا از مسئولیت خود در قبال جنایت بمباران بیمارستان المعمدانی در شهر غزه که شامگاه سه‌شنبه 17 اکتبر در غزه مرتکب شد، طفره برود؛ بیمارستانی که هزاران فلسطینی آواره از جهنم تجاوزات وحشیانه را در خود پناه داده بود، در این میان باید بگوییم این بیمارستان متعلق به کلیسای مسیحی در بیت المقدس است و قبل از اشغال فلسطین ساخته شده است.»

بر اساس بیانیه حماس، «در اینجا برای رد ادعاها و دروغ‌هایی که دشمن از روز اول جنگ علیه مردم ما انجام می‌داد و ادعا می‌کرد نظیر سر بریدن بچه‌ها و تجاوز به زنان، نیازی به شواهد زیادی نیست. اسرائیل با این سلسله دروغ‌ها سعی کرد از جنایت خود طفره برود و آن را به یکی از گروه‌های مقاومت نسبت دهد از این رو برخی از شواهد قطعی مبنی بر ارتکاب این جنایت توسط اشغالگران را خدمت شما ارائه می‌دهیم:

1: بر کسی پوشیده نیست که اشغالگران چندین روز پیش هشدارهایی را به چندین بیمارستان در نوار غزه ارسال کردند و با هر بیمارستان جداگانه تماس گرفتند و خواستار تخلیه بیمارستان شدند و گفتند مدیران بیمارستان عواقب این اتفاق را متحمل خواهند شد و ده‌ها اظهارات صریح سخنگویان آنها در این زمینه وجود دارد.

2: ارتش اسرائیل از آغاز این تجاوز، اصل تمایز بین اهداف غیرنظامی و نظامی را نادیده گرفته است.این بمباران به طور سیستماتیک اورژانس، آمبولانس ها، دفاع مدنی، مدارس، مساجد و کلیساها را هدف قرار داده است.

3: اشغالگران با 21 بیمارستان در غزه، به ویژه در استان‌های غزه و شمال تماس گرفتند که مهمترین آنها عبارتند از: (العوده، الاندونیسی، کمال عدوان، الکویتی، قدس، و المعمداني) و از آنها خواستند که فوراً تخلیه کنند چرا که در محدوده جغرافیایی عملیات نظامی اسرائیل قرار دارند و سخنگویان رسمی اسرائیل در این باره مصاحبه‌های زنده با الجزیره ترتیب دادند کردند که نشانگر قصد آنها برای هدف قرار دادن بیمارستان‌های نوار غزه است.

4:در تاریخ 14/10/2023، ساعت 20:30، نیروهای اشغالگر دو گلوله به سمت بیمارستان المعمدانی شلیک کردند و صبح روز بعد ارتش اشغالگر با رئیس بیمارستان دکتر ماهر ایاد تماس گرفت و به او گفت: ما دیروز با دو

گلوله به شما هشدار دادیم پس چرا تا این لحظه بیمارستان را تخلیه نکرده‌اید؟ مدیر بیمارستان با اسقف کلیسای انجیلی در بریتانیا تماس گرفت، او هم با سازمان‌های بین المللی تماس برقرار کرد و به بیمارستان اطلاع داد که می‌توانند به کار خود ادامه دهند اما شامگاه، جنگنده‌ها این جنایت را رقم زدند.

5: بلافاصله پس از وقوع این کشتار، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی به سرعت بیانیه‌ای را در ساعت 21:17 در صفحه خود در «ایکس» و «تلگرام» منتشر کرد که در آن آمده بود: «برای تخلیه بیمارستان المعمدانی و پنج بیمارستان دیگر هشدار داده بودیم که سازمان تروریستی حماس از آن به عنوان پناهگاه استفاده نکند» شواهد واضحی از این جنایت وجود داردکه تصویر «اسکرین شات» آن به صفحه تلگرام ضمیمه شده است.

6: قبل و حین حادثه، مقاومت هیچ موشکی به سمت اشغالگران شلیک نکرد، آژیرهای اشغال فعال نشد و موشک‌های سامانه گنبد آهنین هم پرتاب نشد همچنین ده‌ها هواپیمای شناسایی اسرائیل در آسمان نوار غزه هستند و مدام در حال رصد و عکسبرداری‌اند و اگر این کشنار به ادعای اشغالگران با موشک‌های مقاومت انجام شده بود، یک عکس برای اثبات آن تا الان منتشر شده بود.

7:اشغالگران ادعا کرده‌اند که فاجعه با موشک‌های جهاد اسلامی اتفاق افتاده است، اما چگونه اشغالگران توانسته‌اند میان موشک‌های گروه‌های مقاومت به محض پرتاب(طبق ادعاهایشان) تمییز قائل شوند؟

8: اشغالگران تمام عملیات خود را به صورت روز، ساعت، دقیقه و ثانیه ثبت و ضبط می‌کنند و در تمام دفعات قبل رسانه‌هایشان حوادث صدها برابر کمتر از این کشتار را اعلام یا تکذیب می‌کردند، پس چه چیزی باعث شد بیش از 4 ساعت منتظر بمانند؟ دلیلی جز سناریوهای جعلی و دروغ‌بافی و فریبکاری وجود دارد!

9: روشن است که موشک‌های مقاومت ساخت داخل هستند و قدرت تخریبی و قتل صدها نفر را در آنِ واحد ندارند و در طول تاریخ رویارویی‌های قبلی و رویارویی کنونی هیچ موشک مقاومتی به اندازه یک درصد از این کشتارهای هولناک خسارات وارد نکرده است.

: تنها صحنه ویدئویی مستند لحظه انفجار نشان می‌دهد که حجم شعله و صدای انفجار با سایر حملات اسرائیلی در طول روزهای این تجاوز یکسان است و ثابت می‌کند که موشک اسرائیلی است.

این بیانیه می افزاید: «حمله عمدی به بیمارستان ها جنایت جنگی است که در ماده (8، 2، ب، 9) اساسنامه دیوان کیفری بین المللی تصریح شده است، بر این اساس، حماس رسما از دادستان دیوان کیفری بین المللی می خواهد که در مورد این جنایت که یک نسل کشی است، تحقیق کنید.».

در پایان این بیانیه آمده است: نکته اصلی این است که ما با یک قتل عام و نسل کشی توسط رژیم صهیونیستی علیه کودکان، زنان و سالمندان روبرو هستیم و هر چقدر هم که برای جعل اکاذیب و فریبکاری تلاش کند مسئول اول و آخر این فاجعه، اسرائیل است./شفقنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید