مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 مهر 1401

تاکید راب مالی بر ادامه تلاش‌های آمریکا برای تشدید اوضاع در ایران

در ادامه تلاش‌های واشنگتن برای دامن زدن به ناآرامی‌ها در کشورمان نماینده آمریکا در امور ایران ادعاهایی را علیه نحوه برخورد با افراد حاضر در این ناآرامی‌ها مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، راب مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر به اظهارات روز گذشته سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان که از تلاش‌های “پیگیر و ناکام” آمریکا برای “تضعیف امنیت و ثبات ایران” سخن گفته بود، واکنش نشان داد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران روز شنبه در واکنش به اقدام اخیر  دولت آمریکا درخصوص برخی تحریم‌های ایران در حوزه ارتباطات در صفحه توییتر خود نوشت : آمریکا همواره در پی تضعیف امنیت و ثبات ایران بوده  – و البته ناکام مانده است.

وی ادامه داد: با کاستن از شدت چند تحریم ارتباطی – و در عین حال پا برجا نگه داشتن فشار حداکثری – آمریکا منافقانه در پی پیشبرد اهداف خود علیه ایران است.

کنعانی تاکید کرد که تلاش‌ها برای نقض حاکمیت ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند.

نماینده دولت آمریکا در امور ایران نیز با ادعای اینکه نیروهای امنیتی ایران با خشونت با افراد حاضر در ناآرامی‌ها برخورد می‌کنند، گفت که ایالات متحده در این شرایط برای اینکه مردم ایران بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، اقدام می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای مداخله‌جویانه در جهت حمایت از اعتراضات در ایران اعلام کرد که مجوز کلی برای افزایش حمایت از اینترنت آزاد ایران را صادر کرده است.

حسین امیرعبدللهیان وزیر خارجه کشورمان پیشتر در انتقاد از نگاه ابزاری به حقوق بشر توییتی منتشر کرد و نوشت: دستور تحقیق در مورد فوت تراژیک مهسا امینی – همان‌طور که رییس‌جمهور گفت، مانند دختران خود ما بود – صادر شده است.

‏وی افزود: حقوق بشر برای ایران ارزشی ذاتی دارد – بر خلاف کسانی که به آن به چشم ابزاری علیه رقبا می‌نگرند. آمریکا باید به جای ریختن اشک تمساح به تروریسم اقتصادی پایان دهد.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید