مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
18 شهریور 1401

تحریم‌های ویزایی اتحادیه اروپا علیه روسیه/ مسکو: مقابله‌به‌مثل می‌کنیم

اتحادیه اروپا قصد دارد محدودیت‌های سنگینی در اعطای روادید گردشگری به شهروندان روسیه اعمال کند، اما کسانی مانند روزنامه‌نگاران یا کسانی که می‌خواهند اعضای خانواده‌شان را ببینند نیازی به نگرانی ندارند.
به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا امروز (جمعه) گفت: این کمیسیون خط و مشی نحوه عملکرد ما در این وضعیت را منتشر خواهد کرد و ما حتما به کسانی که می‌خواهند ویزا بگیرند و از مخالفان (دولت روسیه) هستند، دسترسی آسان خواهیم داد؛ کسانی مانند روزنامه‌نگاران، کسانی که به دلایل حقوق بشری یا دیدار با اعضای خانواده قصد ورود به اروپا را دارند، این‌ها باید امتیاز (ویزا) دریافت کنند.
در مقابل، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت، واکنش مسکو به اقدامات “ناشایست” علیه دیپلمات‌های روسیه و شرکت‌کنندگان در رویدادهای بین‌المللی آینه‌وار خواهد بود.
این سخنگو گفت: البته، با رفتار ناشایست در قبال دیپلمات‌هایمان و شرکت‌کنندگان در رویدادهای به‌خصوص بین‌المللی طرف هستیم، پاسخ ما (به محدودیت‌های ویزا) آینه‌وار و بر اساس اصل عمل متقابل خواهد بود، اصلی که سنگ بنای تمام روابط دیپلماتیک است.
او درباره تصمیم اخیر کشورهای حوزه بالتیک برای عدم اعطای مجوز ورود به شهروندان روسیه گفت، آن‌ها موضع افراطی گرفته‌اند و مسکو به طریقی که به منافع روسیه آسیبی نرسد، پاسخ خواهد داد./ ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید