مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
4 بهمن 1402

ترامپ در انتخابات مقدماتی ایالت نیوهمپشایر هم پیروز شد

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از پیروزی در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواهان در ایالت آیووا، در در انتخابات مقدماتی ایالت نیوهمپشایر نیز پیروز شد و رقیب خود «نیکی هیلی» را در این ایالت شکست داد.

در حال حاضر با شمارش ۸۶ درصد آرا در انتخابات مقدماتی ایالت نیو همپشایر، دونالد ترامپ توانسته با ۱۵۰ هزار و ۴۹۰ رای، ۵۴.۴ درصد آرا را به خود اختصاص دهد و این درحالیست که «نیکی هیلی» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و رقیب ترامپ در این انتخابات مقدماتی با ۱۲۰ هزار و ۶۰۵ رای، ۴۳.۶ درصد آرا را کسب کرده است.

نشریه پالتیکو نوشت البته نیکی هیلی این شکست را به نوعی نپذیرفته و همچنان قصد دارد این رقابت‌ها را در ایالت‌های بعدی آمریکا ادامه دهد؛ اقدامی که ظاهرا دونالد ترامپ را خشمگین کرده است.

هیلی خطاب به حامیانش گفت: «هنوز ایالت‌های دیگری مانده و ایالت بعدی یعنی کارولینای جنوبی، ایالت محبوب من است.»

قرار است انتخابات مقدماتی این حزب در ایالت کارولینای جنوبی در تاریخ ۲۴ فوریه (۵ اسفند) برگزار شود.

نیکی هیلی هم‌چنین با اشاره به پیروزی ترامپ در انتخابات مقدماتی نیوهمپشایر و رقابت‌های احتمالی دونالد ترامپ و «جو بایدن» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا گفت: نامزدی ترامپ یعنی پیروزی بایدن و کامالا هریس. اکثر آمریکایی‌ها رقابت دوباره میان ترامپ و بایدن را نمی‌خواهند. اولین حزبی که کاندیدای ۸۰ ساله خود را بازنشسته خواهد کرد، حزبی است که در این انتخابات پیروز می‌شود و من فکر می‌کنم جمهوری‌خواهان باید در این انتخابات پیروز شوند.

دونالد ترامپ به عنوان چهره پیشتاز حزب جمهوری‌خواه در واکنش به سخنرانی نیکی هیلی بیان کرد: «با خودم گفتم، وای او برنده شده است؛ اما او پیروز نشد. او باخت. اجازه ندهید کسی که شب بسیار بدی داشته، پیروز شود. او واقعا شب بدی را پشت سر گذاشت.»

«تیلور بودویچ» مدیر سازمان ترامپ موسوم به «عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانیم» که با نام اختصاری MAGA شناخته می‌شود و جزو شعارهای تبلیغاتی این رئیس‌جمهور سابق آمریکا نیز است، گفت: نیکی هیلی می‌گوید برای آنکه از انتخاب دوباره هریس-بایدن جلوگیری کند، در انتخابات ۲۰۲۴ رقابت می‌کند. او بدون مسیری در دسترس برای پیروزی، هر روز که در رقابت‌ها می‌ماند، بیشتر به کارزار هریس-بایدن کمک می‌کند. زمان اتحاد فرا رسیده است و باید دموکرات‌ها را ببریم و برای نیکی هیلی هم زمان انصراف از رقابت‌ها فرا رسیده است.

«ران دی‌سانتیس» فرماندار ایالت فلوریدا روز دوشنبه کناره‌گیری خود از رقابت‌های انتخاباتی را در فیلمی در شبکه اجتماعی ایکس با نقل قولی از «وینستون چرچیل» نخست‌وزیر اسبق بریتانیا اعلام کرد و نوشت: «در را برای رقابت دیگری باز بگذارید. موفقیت، نهایی نیست و شکست، کشنده نیست. این شجاعت ادامه دادن است که مهم است.»

پیشتر نیز «ویوک راماسوامی» تاجر و کاندیدای هندی‌تبار در پی کسب نتایج مایوس‌کننده در مرحله اول انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواه آمریکا که در ایالت آیووا برگزار شد، کناره‌گیری خود را از این رقابت اعلام کرد و ترامپ را مورد تایید قرار داد./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید