مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
9 اسفند 1402

ترامپ و بایدن در رقابت‌های مقدماتی ایالت میشیگان پیروز شدند

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ باز هم توانست در انتخابات مقدماتی حزبش در ایالت میشیگان رقیب خود «نیکی هیلی» را شکست دهد. هم‌چنین انتخابات مقدماتی حزب دموکرات هم در این ایالت برگزار شد و «جو بایدن» به پیروزی رسید.

ایسنا: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ باز هم توانست در انتخابات مقدماتی حزبش در ایالت میشیگان رقیب خود «نیکی هیلی» را شکست دهد. هم‌چنین انتخابات مقدماتی حزب دموکرات هم در این ایالت برگزار شد و «جو بایدن» به پیروزی رسید.

در حالیکه دونالد ترامپ با اتهامات کیفری و پرونده‌های متعددی در دادگاه مواجه است، اما از ابتدای انتخابات مقدماتی تاکنون پیروز و چهره پیشتاز حزبش بوده است.

هم‌چنین این روزنامه نوشت که با شمارش ۵۷ درصد از آرای انتخابات حزب دموکرات، ۸۱ درصد به «جو بایدن» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا رای داده و ۶۵ هزار و ۳۹۴ نفر (۱۳.۱ درصد) به نشانه اعتراض گزینه «غیرمتعهد» را انتخاب کردند، تا مخالفت خودشان را با سیاست‌های بایدن در قبال رژیم صهیونیستی و طرفداری از این رژیم در جنگ علیه ملت فلسطین نشان دهند.

تلویزیون سی‌بی‌اس نیوز آمریکا پیشتر گزارش کرد: در ایالت میشیگان، در برگه‌های رای انتخابات مقدماتی حزب دموکرات و جمهوری‌خواه ۲ گزینه‌ای وجود دارد که رای‌دهندگان یا می‌توانند پیشنهاد خودشان را بنویسند یا می‌توانند گزینه «هیچکدام» را انتخاب کنند که این گزینه بدین معناست که رای‌دهنده به هیچکدام از نامزدهای این برگه رای «متعهد نیست». اگر تعداد آرای این گزینه به اندازه کافی وجود داشته باشد، حزب مربوطه شاید نمایندگانی را که به آن نامزد خاص متعهد نیستند به کنوانسیون ملی انتخابات ایالات متحده بفرستد.

ایالات متحده امسال در سال انتخابات به سر می‌برد و برنده رقابت‌های مقدماتی احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات که به نظر می‌رسد بار دیگر ترامپ و بایدن باشند، نوامبر برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مصاف یکدیگر می‌روند. بین ترامپ و بایدن هم، نظرسنجی‌ها از پیشتازی ترامپ حکایت دارند./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید