مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
23 خرداد 1402

تشدید برخورد وزارت بهداشت با سقط‌های غیرقانونی و دریافت زیرمیزی

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به نظارت‌های مستمر و روتین ادارات نظارت بر درمان، بر برخورد جدی با مداخله‌گران امور پزشکی، انجام سقط‌های غیرقانونی و دریافت کنندگان وجوه غیرمتعارف و … تاکید کرد.

دکتر سعید کریمی، در نشست مشترک ادارات نظارت بر امور درمان دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران و البرز، بیان کرد: نظارت وظیفه ای مهم، حیاتی و حاکمیتی است و نیازمند توجه جدی است.

وی افزود: علاوه بر نظارت‌های مستمر و روتین ادارات نظارت بر درمان دانشگاه های علوم پزشکی سطح استان تهران، براساس تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته، مقرر شده که ادارات زیر مجموعه این سه دانشگاه به صورت ضربتی و با همکاری با یکدیگر از بیمارستان‌های محدوده هر دانشگاه بازدید کنند.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی گفت: بررسی دریافت‌های خارج از تعرفه و غیر متعارف، دریافت‌های خارج از صندوق بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، مداخله افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی، ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه ملزومات، انجام سقط‌های غیرقانونی و سایر موارد، از جمله موارد مهم و مورد توجه در نظارت بر مراکز درمانی است و در برخورد با این افراد هیچگونه مسامحه‌ای وجود نداشته و موارد به صورت جدی بررسی می‌شوند.

معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در قرارگاه نظارت بر سلامت که به صورت هفتگی در محل معاونت درمان برگزار می‌شود، بالغ بر 140 پرونده بررسی شده است؛ متناظر این قرارگاه در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید