مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
6 تیر 1402

تلف شدن یک یوزپلنگ دیگر در تصادفات جاده ای در میامی

مدیرکل محیط زیست استان سمنان از تلف شدن یک یوزپلنگ آسیایی دیگر در تصادفات جاده ای در محدوده شهرستان میامی خبر داد.

بهرامعلی ظاهری اظهار کرد: این تصادف امروز صبح در محور میامی به سبزوار در شرق استان رخ داده است.

وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که این یوزپلنگ تلف شده از یوزپلنگ های شناسنامه دار است یا خیر ادامه داد: جنسیت این یوزپلنگ آسیایی هنوز مشخص نشده است.

ظاهری از اعزام کارشناسان محیط زیست استان به شرق استان خبر داد و اضافه کرد: خبر تلف شدن این یوز، امروز صبح به محیط زیست استان اطلاع رسانی شده و بلافاصله یک تیم از استان برای بررسی دقیق‌تر حادثه و یوزپلنگ آسیایی تلف شده به منطقه اعزام شده است.

وی با ابراز ناراحتی از تکرار مجدد تصادف جاده ای یوزپلنگ آسیایی در استان گفت: متاسفانه این یوزپلنگ آسیایی امروز ۶ تیرماه در حوالی منطقه موسوم به چاه قنات در محور ترانزیتی میامی-سبزوار براثر برخورد با خودروهای عبوری دچار سانحه شده است.

مدیرکل محیط زیست استان سمنان ادامه داد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا کنون، این دومین تصادف جاده ای یوزپلنگ آسیایی  در استان سمنان است.

وی از افزایش روشنایی در محور و نصب دوربین های کنترل سرعت و هم‌چنین بخشی از مسیر به عنوان راهکارهای محیط زیست برای جلوگیری از تلف شدن حیات وحش این منطقه نام برد و گفت: بخشی از کار انجام شده و انتظار می‌رود که دستگاه‌های مسوول در این حوزه در تکمیل آن تسریع کنند.

متاسفانه در ششم فروردین ۱۴۰۲ نیز در شهرستان میامی و در محور ترانزیتی میامی-سبزوار حدفاصل سه راهی زیدر تا میاندشت نیز یک یوز دیگر براثر برخورد با خودروهای عبوری دچار سانحه و تلف شده بود./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید