مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
30 مرداد 1401

تمدید گذرنامه در مرز برای مراسم اربعین امکان پذیر نیست

وزیر کشور با اعلام اینکه در رابطه با برگه تردد برای سفر اربعین با دولت عراق مشغول مذاکره هستیم، گفت: کار تمدید گذرنامه در مرزها، با توجه به شلوغی آن، امکان پذیر نیست.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در پایان نشست کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین، افزود: یکی از کمیته‌های فعال ستاد مرکزی اربعین، کمیته فرهنگی است که جمع گسترده‌ای از فرهیختگان در آن حضور دارند. برنامه های این کمیته استفاده از ظرفیت های هنری، تهیه کتاب و مقاله پیش از مراسم و همچنین همایش برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم اربعین است.

وحیدی در خصوص گذرنامه هم گفت: در رابطه با برگه تردد با دولت عراق مشغول مذاکره هستیم اما کار تمدید گذرنامه در مرزها، با توجه به شلوغی آن، امکان پذیر نیست و باید نسبت به تمدید آن پیش از رسیدن به مرز اقدام کنند.
وی با توجه دادن زایران اربعین حسینی(ع) برای ایجاد آمادگی در مواجهه با موج گرمای هوا، اظهار کرد: البته پیش بینی مه‌پاش شده و همه موکب‌ها باید خنک کننده داشته باشند.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: اتاق مخصوص برای گرمازدگان و آب یخ برای کمک به آنها، پیش بینی شده است.
وحیدی درباره واکسن کرونا هم تصریح کرد: زائران اربعین، دز یادآور را در صورتی که ۶ ماه از دریافت آخرین واکسن‌شان گذشته است، تزریق کنند./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید