مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
10 بهمن 1402

تنها نهادی که می‎تواند در شرایط سخت صدای مردم باشد، تشکل‎های صنفی است / دولت دست از دو قطبی کردن حوزه کارگری و کارفرمایی بردارد

محمدهادی قنوات اظهار کرد: دولت باید دست از دو قطبی کردن حوزه کارگری و کارفرمایی بردارد تا این بخش به انسجام برسد. فاصله بین جامعه کارگری و کارفرمایی به صلاح هیچ کس نیست.

محمدهادی قنوات، رئیس هیات مدیره کانون انجمن‎های صنفی کارفرمایی استان خوزستان از اعضای هیات مدیره این کانون با اعضای انجمن صنفی شرکت‎های خدماتی و فنی مهندسی اهواز دیدار کردند.

در این دیدار چالش‎های موجود مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا موضوعات مطرح شده از سوی کانون عالی کارفرمایی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری شود.

در این جلسه در خصوص مباحث مهمی همچون؛ حقوق و دستمزد 1403، مشاغل سخت و زیان‎آور، صلاحیت و ایمنی، رتبه بندی شرکت‎های پیمانکاری و آموزش ایمنی بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

محمدهادی قنوات ضمن حضور در این جلسه عنوان کرد: متاسفانه در حوزه کارفرمایی به ویژه در بخش شرکت‎های خدماتی هیچ گونه مطالبه‎گری انجام نمی‎شود و اگر هم این فرآیند صورت بگیرد به صورت محدود و بدون انعکاس درست مسائل انجام می‎شود.

هادی قنوات گفت: در حال حاضر و با توجه به شرایط موجود تنها نهادی که می‌تواند صدای مردم باشد و به دنبال حل اساسی چالش‎ها و دغدغه‎های آنها باشد، حوزه تشکل‎های صنفی هستند.

وی افزود: درحال حاضر فعالان حوزه صنفی و اجتماعی نباید بگذارند این شرایط ناامیدکننده پایدار بماند و این مسئولیت ما است که با انجام فعالیت‎های صنفی پیگیر حل چالش‎ها و مشکلات باشیم.

هادی قنوات اظهار کرد: به طور حتم در صورتی که ارتباط بین حوزه کارفرمایی و کارگری استان تقویت شود می‎توان گام‎های موثرتری در این زمینه برداشت البته در حال حاضر نیز تعاملات خوبی در این میان برقرار است اما بهتر است تا به فکر توسعه روابط باشیم.

رئیس هیات مدیره کانون انجمن‎های صنفی کارفرمایی استان خوزستان تصریح کرد: ما تلاش خود را در جهت افزایش همکاری و توسعه روابط حوزه کارگری و کارفرمایی بیشتر کرده و به دنبال هماهنگی کامل بین این دو حوزه حیاتی هستیم چرا که کارگر و کارفرما لازم و ملزوم یکدیگر هستند و قطعا نادیده گرفتن حقوق هر کدام به ضرر حوزه کار و تولید است.

وی با بیان اینکه کارگر و کارفرما باید در کنار یکدیگر باشند، گفت: به طور حتم انسجام بین این دو بخش در انتها به توسعه اقتصادی و سرمایه‎گذاری منتهی می‎شود.

هادی قنوات اظهار کرد: دولت باید دست از دو قطبی کردن حوزه کارگری و کارفرمایی بردارد تا این بخش به انسجام برسد. فاصله بین جامعه کارگری و کارفرمایی به صلاح هیچ کس نیست.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید