مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
25 مهر 1402

تهدید ترامپ به «اخراج حامیان حماس و ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا»

دونالد ترامپ وعده داد که در صورت انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور، مهاجرانی را که از حماس حمایت می‌کنند از ورود به ایالات متحده منع خواهد کرد و افسرانی را برای دستگیری و اخراج مهاجرانی که علنا از این گروه مبارز فلسطینی حمایت می‌کنند، به تظاهرات طرفداران حماس اعزام خواهد کرد!

به گزارش از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا که تلاش دارد بار دیگر راهی کاخ سفید شود، در کارزار انتخاباتی خودش در آیووا در رابطه با عملیات مقاومت فلسطین علیه اسرائیل اظهارنظر کرد. تاکنون دست‌کم ۱۳۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از ۲۸۰۰ فلسطینی هم در غزه به شهادت رسیده‌اند.

ترامپ که بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ و برای یک دوره رئیس‌جمهور بود، گفت اگر دوباره وارد کاخ سفید شود، به هر فردی که به «حق موجودیت اسرائیل» باور نداشته باشد، اجازه ورود نخواهد داد و همچنین روادید دانشجویان خارجی که «یهودستیزی» نشان دهند، باطل خواهد شد.

او همچنین وعده داد که ممنوعیت سفر از «کشورهای تحت تأثیر ترور» را تشدید کند. او توضیح نداد که چگونه خواسته‌هایش را اجرایی خواهد کرد، از جمله درخواستی که مهاجران را به حمایت از «حق موجودیت اسرائیل» تحت آنچه که او آن را «بررسی ایدئولوژیک قوی» خواند، ملزم می‌کند.

به گزارش رویترز، بسیاری از سیاست‌های مهاجرتی ترامپ در دوران ریاست‌جمهوری او در دادگاه به چالش کشیده شد و جدیدترین وعده‌های او هم ممکن است با چالش‌هایی مواجه شود. ممنوعیتی که او علیه مهاجران برخی از کشورهایی با اکثریت مسلمان وضع کرده بود، در برخی دادگاه‌ها لغو شد، اما در نهایت توسط دیوان عالی ایالات متحده تایید شد. بایدن بعد از روی کار آمدن خود به این ممنوعیت پایان داد.

ترامپ روز دوشنبه گفت که ورود مهاجران از لیبی، سومالی، سوریه و یمن «یا هر جای دیگری که امنیت ما را تهدید کند» ممنوع خواهد کرد. ترامپ همچنین شعری خواند که مهاجران را به مارهای کشنده تشبیه می‌کرد. جیمی هریسون، رئیس کمیته ملی دموکرات‌ها، این اظهارات ترامپ را اسلام‌هراسی، افراطی و با هدف بهره‌برداری از ترس و اضطراب دانسته و محکوم کرد./شفقنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید