مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
26 تیر 1401

ثبت بیش از ۲ هزار مورد سگ گزیدگی در خوزستان

معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز خبر داد:

سید محمد علوی گفت: در سه ماهه اول امسال ۲ هزار و ۴۰۴ مورد سگ گزیدگی در خوزستان گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تقریبا ۵۱ درصد افزایش داشته است.

سید محمد علوی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز بامداد یکشنبه در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: جولان سگ های بلاصاحب در معابر یکی از مشکلات مهمی است که باعث نگرانی ما در استان شده و کسی حتی جرات نزدیکی به این حیوانات را ندارد.

وی با اشاره به آمار سالانه گزش حیوانات بلاصاحب در خوزستان، افزود: در سال ۱۳۹۹، ۵ هزار و ۸۵۹ مورد، در سال ۱۴۰۰، ۶ هزار و ۶۹۹ و در سه ماهه اول امسال ۲ هزار و ۴۰۴ مورد سگ گزیدگی گزارش شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز با بیان اینکه تقریبا ۵۱ درصد سگ گزیدگی نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: هر مورد سگ‌گزیدگی برای مجموعه بهداشت حدود ۴ و نیم میلیون تومان هزینه سرم و واکسن دارد و در مجموع حدود ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان هزینه مراقبت دارد.

وی ادامه داد: روز شنبه نیز در دیدار با دادستان اهواز این مساله را مطرح کردیم و وی نیز دستور ویژه‌ای برای جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب صادر کرد./رهیاب نیوز

 

 

 

 

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید