مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
25 مهر 1401

حبیب الله دهمرده نماینده مجلس: فرستادن دانش آموزان بازداشتی به کانون اصلاح و تربیت اشتباه است/ ایجاد سابقه سیاسی برای دانش‌آموزان، آینده بچه ها را تباه می‌‌کند

باید بررسی کنیم که چه گرفتاری هایی در آموزش و پرورش داریم که بچه های ما به اینجا می رسند. / باید مراقب باشیم که اثر سوءِ کانون های اصلاح و تربیت بیشتر از اثر تربیتی آنها نباشد اگر هم قرار است تربیت واصلاحی صورت گیرد در خود مدارس باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث فرستادن دانش آموزان دستگیر شده در اعتراضات جاری به کانون های اصلاح وتربیت،گفت: دانش آموزانی  که در اغتشاشات اخیر حضور پیدا می کنند و از روی احساسات یکسری مسائلی را مطرح می کنند بچه های همین سرزمین، انقلاب و ممکلت هستند.

حبیب الله دهمرده با بیان این مطلب گفت: ما باید ببینیم گیر و گرفتارهای این بچه ها در خانواده ها چیست و فرهنگ سازی کنیم ما این بچه ها را از مهد کودک تحویل  آموزش و پرورش می دهیم تا مقاطع مختلف در آموزش و پرورش هستند. بایدبررسی کنیم که چه گرفتاری هایی در آموزش و پرورش داریم که بچه های ما به اینجا می رسند. حتما یکسری گیر و گرفتاری های اساسی آنجاست که باید آنها را بررسی و برطرف کنیم. ما پیشگیری و سرمایه گذاری نمی کنیم و باید جای دیگر هزینه آن را بدهیم.

وی تاکید کرد: بنده مخالفت حضور این دانش آموزان در کانون اصلاح و تربیت هستم. باید مراقبت کنیم که خدای ناکرده نه تنهااصلاحی صورت نگیرد بلکه از آن طرف قضیه نیز بیفتیم. فرض کنید فردی که اشکالاتی دارد گرفتاری دارد و حکمی نیز برای وی بریده شده است و می خواهیم وی را به زندان بفرستیم همین فرد اگر در بند دزدان و قاچاقچیان باشد معلوم است که آخرین فن و فوت ها رایاد می گیرد. نه تنها وی را اصلاح نکردیم بلکه روش‌های جدید ناهنجاری و هنجارشکنی را به وی یاد داده ایم.

نماینده زابل تصریح کرد: ما باید مراقب باشیم که اثر سوءِ کانون های اصلاح و تربیت بیشتر از اثر تربیتی آنها نباشد اگر هم قرار است تربیت واصلاحی صورت گیرد در خود مدارس باشد.

دهمرده در پاسخ به این سوال که آیا ایجاد سابقه سیاسی برای این دانش آموزان تباه کردن آینده این بچه ها نیست و آیا همین موضوع باعث لج کردن این بچه ها با نظام نمی شود، گفت: نباید با ایجاد سابقه سیاسی آینده این بچه ها را سیاه کرد باید برای آنها راه بازگشت گذاشت به آنها فرصت دهیم. اگر بگویم از الان آینده شما این است خود این بچه چه امیدی به آینده اش دارد و خود ما چه امیدی داریم که وی را اصلاح کنیم.

وی افزود: این‌بچه ها هنوز کوچک و جوان هستند ‌به آن مرحله نرسیده اند که کلا آنها  را ناامید کنیم. فضای مجازی وجود داشته است دوسال از آموزش و پرورش دور بوده اند تحت تاثیر این فضا قرار گرفته اند و حتی ممکن است محیط اجتماع را با این فضا اشتباه بگیرند. بنابراین باید به اینها فرصت داده شود. باید صف این بچه ها از صف معاندین و کسانی که به دنبال براندازی اند جدا شود. نباید برای همه اینها یک نسخه پیچیده شود.

دهمرده خاطر نشان کرد: برخی از این دانش آموزان ممکن است واقعا لجاجت کنند و‌‌بعد از همه فرصت هایی که به آنها دادیم اصلاح نشوند که حساب اینها جدا است./عصر ایران

 

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید