مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
22 آذر 1402

حماس: چیزی به‌نام «بعد از حماس» وجود نخواهد داشت

“محمد نزال”، عضو دفتر سیاسی حماس : اداره نوار غزه توسط تشکیلات خودگردان را که به وسیله تانک های رژیم صهیونیستی به اینجا می‌آیند را نمی‌پذیریم.

به نقل از خبرگزاری سما، “محمد نزال”، عضو دفتر سیاسی حماس در اظهاراتی گفت که وضعیتی به نام بعد از حماس (پس از جنگ) وجود نخواهد داشت و این جنبش از بین نخواهد رفت.

وی با بیان این که جنبش حماس ضمن توافق با هر قدرت فلسطینی دیگر، خودش نوار غزه را اداره خواهد کرد، افزود: بعد از پایان جنگ برای اداره غزه می‌توانیم انتخابات برگزار کنیم و یا با هر قدرت فلسطینی دیگر مشارکت داشته باشیم.

نزال خاطرنشان کرد که اداره نوار غزه توسط تشکیلات خودگردان را که به وسیله تانک های رژیم صهیونیستی به اینجا می‌آیند را نمی‌پذیریم.

ارتش رژیم صهیونیستی از همان آغاز هدف اصلی خود از جنگ علیه نوار غزه را، بازگرداندن اسیران صهیونیستِ در نزد مقاومت و نابودی جنبش حماس اعلام کرد، اما در نهایت، بعد از ۴۸ روز مجبور شد که به آتش بس موقت تن داده و از راه مذاکره با همین جنبش، تعدادی از اسرای خود را در مقابل آزادی اسرای فلسطینی آزاد کند.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، اقدام به بمباران مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه کرده که در اثر این جنایت ضدانسانی تاکنون بیش از ۱۸ هزار شهروند فلسطینی به شهادت رسیده‌اند و نزدیک به ۵۰ هزار نفر نیز زخمی شده اند./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید