مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
25 آذر 1402

حمله به پایگاه نظامی آمریکا در سوریه / صابرین نیوز: این حمله توسط پهپاد‌های مقاومت صورت گرفته

منابع خبری از حمله نیرو‌های مقاومت به نظامیان آمریکایی در پایگاه «المالکیه» در سوریه خبر دادند. صابرین نیوز گزارش داد که این حمله توسط پهپاد‌های مقاومت صورت گرفته است. شبکه خبری المیادین نیز در خبری فوری از حمله نیرو‌های مقاومت به پایگاه آمریکا در سوریه خبر داد.
پایگاه «المالیکه» واقع در شمال شرق حسکه سوریه امروز (شنبه) هدف حمله نیروهای مقاومت قرار گرفت.
صابرین نیوز گزارش داد که این حمله توسط پهپادهای مقاومت صورت گرفته است. شبکه خبری المیادین نیز در خبری فوری از حمله نیروهای مقاومت به پایگاه آمریکا در سوریه خبر داد.
پیش از این، شبکه سی.ان.ان به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد، در جریان بازدید ژنرال «اریک کوریلا» فرمانده واحد فرماندهی مرکزی در ارتش آمریکا (سازمان سنتکام) از پایگاه عین‌الاسد در غرب عراق، این پایگاه هدف حمله چند پهپاد قرار گرفت.
یک مقام نظامی آمریکایی روز پنجشنبه به العربیه گفت، سربازان آمریکایی در عراق و سوریه از ۱۷ اکتبر تاکنون دست‌کم ۹۷ بار هدف حمله قرار گرفته‌اند که پنج مورد آن‌ها در یک هفته گذشته رخ داده‌اند.
این مقام اظهار کرد، از ۱۷ اکتبر تا ۱۳ دسامبر ۴۵ مورد حمله به سربازان آمریکایی در عراق و ۵۲ مورد حمله نیز به سربازان آمریکایی در سوریه انجام شده و برای آنها از ترکیبی از تسلیحات شامل پهپادهای تهاجمی یک طرفه، راکت‌ها و موشک‌های بالستیک برد نزدیک استفاده شده است.
یک مقام نظامی آمریکایی پیشتر گفت، یک پهپاد و چند راکت روز دوشنبه دو پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در عراق و سوریه را هدف گرفتند.
هم اکنون حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در عراق و ۹۰۰ سرباز آمریکایی در سوریه حضور دارند./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید