مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
25 آذر 1400

خبر خوش برای جامعه عشایری کشور؛ 50 میلیارد تومان یارانه آرد عشایر در سال جاری اختصاص یافت

افزایش 500 درصدی یارانه آرد با اختصاص 50 میلیارد تومان یارانه جدید

با رایزنی سرپرست سازمان امور عشایر ایران با رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها، 50 میلیارد تومان یارانه آرد عشایر در سال جاری اختصاص یافت که نسبت به یارانه اختصاصی در سال گذشته که 10 میلیارد تومان بود رشد 500 درصدی را نشان می دهتد.

به گزارش تلویزیون اینترنتی تی بین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، سرپرست سازمان امور عشایر ایران در دیدار با رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها بر تامین یارانه آرد، آبرسانی سیار و علوفه دامی مورد نیاز دامداران عشایری تاکید کرد.

عباس پاپی زاده با بیان اینکه در این شرایط خشکسالی مهم ترین نیاز عشایر تامین آب و علوفه دامی است، افزود: خشکسالی شدید زندگی جامعه عشایری را تحت تاثیر قرار داده لذا ضروری است در اختصاص یارانه آرد، آبرسانی سیار و علوفه دامی توجه ویژه ای به عشایر شود.

وی افزود: حداقل دوهزار میلیارد تومان یارانه نیاز داریم تا بتوانیم زندگی عشایر را در این شرایط خشکسالی سر و سامان دهیم.

امید حاجتی رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها نیز در این نشست با بیان اینکه در سال گذشته مبلغ 10 میلیارد تومان یارانه برای تامین آرد عشایر اختصاص دادیم، گفت: با توجه به شرایط خشکسالی امسال نیز 50 میلیارد تومان یارانه آرد به عشایر اختصاص می دهیم.

در پایان این نشست که معاون سازمان هدفمندی یارانه ها و مدیرکل دفتر برنامه و بودجه سازمان امور عشایر ایران نیز حضور داشتند، مقرر شد برای تامین یارانه علوفه دامی و آبرسانی سیار در مناطق عشایری نیز مکاتبات لازم با دستگاه های ذیربط و شرکت آب و فاضلاب کشور از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها صورت گیرد.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید