مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
25 دی 1400

خرمشهر نیازمند توجه همه جانبه است

در سفر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به خرمشهر تاکید شد؛

خرمشهر نیازمند توجه همه جانبه است

کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی روز جمعه 24 دیماه در سفری به خرمشهر که به دعوت نماینده شهرستان خرمشهر صورت گرفت در جریان مهمترین مسایل اجتماعی و اقتصادی خرمشهر قرار گرفته و در نشستی با شورای راهبردی نهاد ریاست جمهوری در استان خوزستان به بحث و تبادل نظر در خصوص لزوم توجه بیشتر به شهرستان خرمشهر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی شورای راهبردی، در این نشست که در حسینیه ام البنین خرمشهر به میزبانی جابر ناحیه رییس کمیسیون اقتصادی شورای راهبردی برگزار شد؛ علاوه بر اعضای شورای راهبردی، رستمی مدیرعامل شستا و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از جمله؛ اسماعیلی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، سیدکریم حسینی نماینده اهواز، احمدنژاد نماینده خرمشهر و مینوشهر، جلیل مختار نماینده آبادان، کعب عمیر نماینده شوش، عنابستانی نماینده سبزوار، فاطمه رحمانی نماینده مشهد و غمگین مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سلیمانی رییس جمعیت ایثارگران خوزستان، عمیدزاده فرماندار و کمایی شهردار خرمشهر و تعداد دیگری از مدیران استانی و شهرستانی حضور داشتند.

حسین رحمانی رییس شورای راهبردی در استان خورستان در این نشست گفت: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ های اقتصادی در کشور، بازوی اصلی در حوزه اقتصاد و صنعت در کشور تلقی می شود و در صورتی که با قدرت فعالیت کند می تواند زمینه ساز پیشرفت در تمام حوزه ها گردد.

رحمانی ادامه داد: متاسفانه در دوره های قبل به دلیل ساختار و تفکری که بر آن حاکم بوده، حساب های سود زیان و تراز مالی مناسبی نداشته است و امیدواریم در دولت جدید وخدمتگذار عدالت محور، شستا روند توسعه را در پیش گیرد و باعث تحرک هرچه بیشتر اقتصادی و صنعت در کشور شود هرچند اعتقاد داریم شستا به عنوان پشتیبان تامین اجتماعی وظایف بزرگی بر دوش دارد.

وی با اشاره به معضلات و مسایل شهرستان خرمشهر گفت: شستا شرکت های وابسته زیادی در خوزستان دارد و باید مسئولیت اجتماعی خود را در قبال مردم ایفاد کند و انتظار داریم در توسعه استان ها مخصوصا خوزستان بر اساس وظایفی که قانون بر عهده این شرکت ها گذاشته است به تعهدات خود عمل کنند.

رییس شورای راهبردی استان خورستان افزود:با توجه به حضور شرکت های قدرتمندی چون؛ پتروشیمی فن آوران، غدیر، مارون، فارابی و پتروشیمی آبادان و شرکت حریر خوزستان، سیمان بهبهان، سیمان خوزستان، کشتی سازی اروندان به عنوان شرکت های بزرگ اقتصادی، اگر هر کدام وظایف خود را در راستای مسولیت اجتماعی به مردم انجام دهند می توانیم شاهد توسعه اجتماعی و رفع خیلی از مسایل و مشکلات در حوزه های مختلف باشیم.

رحمانی همچنین با اشاره به نقش مهم منطقه آزاد اروند در توسعه خرمشهر و آبادان، گفت: انتظار داریم که مدیریت جدید منطقه آزاد اروند با تغییر رویکردی که در سال های گذشته بر منطقه آزاد حاکم بوده است با ایجاد یک برنامه مدون از سرمایه گذار داخلی وخارجی حمایت کنند و هدف پیشرفت و در توسعه استان خوزستان مخصوصا ابادان وخرمشهر را با جدیدت در دستور کار قرار دهد.

در ادامه این نشست احمدنژاد نماینده خرمشهر و مینوشهر نیز با اشاره به وضعیت منطقه از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس خواست در مجلس توجه ویژه ای به خرمشهر داشته باشند و نسبت به مسایل و معضلات این شهرستان بی تفاوت نباشند.

احمدنژاد همچنین بر لزوم فعال کردن شرکت های صنعتی در شهرستان تاکید کرد و گفت: ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی در خرمشهر وجود دارد و می توان با رفع مشکلات و زیرساخت های صنایع در منطقه به توسعه شهرستان و اشتغال منطقه کمک شایانی کرد که از کمیسیون اجتماعی مجلس و هلدینگ اقتصادی شستا توقع داریم نسبت به این امر مهم حداکثر تلاش خود را داشته باشند.

همچنین در ادامه این نشست مطوری، کربلایی و سرهنگ کنعانی از اعضای شورای راهبردی نیز به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مسایل و مشکلات شهرستان پرداختند و بر لزوم برنامه محور بودن این سفرها و داشتن خروجی لازم در راستای توسعه منطقه خرمشهر و آبادان و کمک به رفع دغدغه ها و مطالبات مردم تاکید کردند.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید