مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
7 اسفند 1402

خودسوزی خلبان آمریکایی در مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن در اعتراض به جنگ غزه

یورونیوز: یک افسر نیروی هوایی ایالات متحده بعد از ظهر یکشنبه ۲۵ فوریه (۶ اسفند) در اعتراض به جنگ غزه در مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن خود را به آتش کشید.

این مرد که لباس‌ نظامی به تن داشت، در ویدئویی که به صورت زنده از طریق اینترنت پخش می‌کرد گفت: «من دیگر در نسل‌کشی شریک نخواهم بود».

این مرد پس از مهار آتش توسط افسران سرویس مخفی ایالات متحده به بیمارستانی در همان منطقه انتقال یافت. یک سخنگوی اداره پلیس واشنگتن وضعیت وی را «وخیم» اعلام کرده است.

در همین حال یک سخنگوی نیروی هوایی آمریکا تایید کرد که این حادثه مربوط به یک خلبان مشغول به کار بوده است. پلیس محلی و سرویس مخفی در حال بررسی این حادثه هستند.

از زمان آغاز عملیات نظامی اسرائیل علیه حماس، سفارت این کشور در واشنگتن هدف اعتراضات علیه جنگ غزه بوده است. این در شرایطی است که طرفداران اسرائیل و حامیان فلسطینی‌ها در ماه‌های اخیر در ایالات متحده به صورت مرتب اقدام به برگزاری تجمع کرده‌اند.

این سلسله راهپیمایی‌ها و اعتراضات پس از ۷ اکتبر آغاز شد. روزی که شبه‌نظامیان گروه اسلام‌گرای حماس با نفوذ به خاک اسرائیل ۱۲۰۰ شهروند این کشور را کشتند و ۲۵۳ نفر را گروگان گرفتند.

از آن زمان نیروهای اسرائیلی یک کارزار نظامی در غزه به راه انداختند که به گفته مقامات بهداشتی فلسطین تا کنون نزدیک به ۳۰ هزار کشته برجا گذاشته است.

اسرائیل قاطعانه ادعاهای مرتبط با «نسل‌کشی» در غزه را رد کرده و می‌گوید عملیات نظامیانش در جنگ با حماس «مطابق با قوانین بین‌المللی» بوده است.

پیشتر در ماه دسامبر یک معترض با پرچم فلسطین در مقابل کنسولگری اسرائیل در آتلانتا خود را به آتش کشیده بود./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید