مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
21 شهریور 1401

دستیار کی‌روش: زمان کمی برای آماده‌سازی ایران داریم!

روجر دی‌سا، دستیار کارلوس کی‌روش در آستانه جام‌جهانی فوتبال ۲۰۲۲ به عنوان مربی در تیم ملی ایران مشغول به کار شده است. او در اظهاراتی گفته که زمان کمی برای آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران وجود دارد.

پاحجبه نقل از سایت deporticos،  روجر دی‌سا پرتغالی بخشی از کادر مربیگری کارلوس کی‌روش برای تیم ملی فوتبال مصر بود که اوایل امسال به فینال جام ملت های آفریقا رسید، ولی برابر سنگال شکست خورد. سرمربی سابق اورلاندو پیراتز در آفریقای جنوبی به زودی به تهران می‌آید تا به عنوان دستیار سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام‌جهانی به کی‌روش کمک کند.

او درباره حضور در تیم ملی فوتبال ایران گفت: زمانی که به جام جهانی راه یابید، باید نگاه واقع بینانه‌ای داشته باشید. گرما و رطوبت برای بسیاری از بازیکنان در مسابقات چالش خواهد بود. ما زمان کمی برای آماده سازی داریم و این ایده‌آل نیست، در حالت ایده آل یک سال  باید تیم را داشته باشیم اما کی‌روش تیم را می‌شناسد و بازیکنان او را می‌شناسند، زیرا او آنها را در دو جام جهانی اخیر آموزش داده است.

آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی آخر هفته جاری و پیش از رویارویی با اروگوئه و سنگال آغاز می‌شود.

دستیار کی‌روش درباره حضور در تیم ملی مصر نیز گفت: ما یک دوره نه ماهه در آنجا بودیم. زمانی که ما برای همکاری با مصر فراخوانده شدیم، آنها در آفریقا جزو بیست تیم برتر نبودند که برای کشوری مانند مصر غیرعادی است. بنابراین آنها جنگیدند و ما از ابتدا توانستیم نتایج خوبی بگیریم. ما به فینال جام ملت های آفریقا رسیدیم و با شکست دادن بسیاری از تیم های برتر به فینال رسیدیم که در ضربات پنالتی به سنگال باختیم.

وی ادامه داد: در جام ملت ها فراتر از انتظارات بودیم. وقتی به پایان رسیدیم در آفریقا چهارم یا پنجمین تیم بودیم. ما مراکش، ساحل عاج و کامرون را شکست دادیم. متأسفانه بازی مقدماتی جام جهانی را دوباره در ضربات پنالتی به سنگال باختیم. هدف ما صعود به جام جهانی بود که به آن نرسیدیم. ما خاطره خوبی را در مصر به جا گذاشتیم اما نتوانستم برای مدت طولانی آنجا بمانیم.

به نوشته سایت sowetanlive او همچنین درباره اردوی تیم ملی فوتبال ایران اظهارکرد: چهارشنبه و پنج‌شنبه تمرینات خود را با تیم آغاز خواهیم کرد. شنبه به اتریش پرواز می‌کنیم و  در آنجا با اروگوئه و سنگال بازی می‌کنیم. ما به ایران برمی‌گردیم و در آنجا به روند هماهنگی با تیم ادامه می‌دهیم.

وی درباره دیدار با اروگوئه و سنگال نیز گفت: این دو بازی به ما ایده خوبی درباره شناخت از تیم می دهد. من ممکن است برای تماشای برخی از بازیکنان با باشگاه هایشان به اروپا پرواز کنم و احتمالا یک هفته قبل از رفتن به قطر در دبی اردو خواهیم داشت./ایسنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید