مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
3 اسفند 1402

دنی آلوز به زندان محکوم شد

دنی آلوز، ستاره سابق بارسلونا، به اتهام تجاوز، امروز به چهار سال و نیم زندان محکوم شد و با وجود دفاعیاتی که داشت در نهایت تبرئه نشد.

دو هفته پیش آخرین جلسه دادگاه دنی آلوز به اتهام تجاوز برگزار شد. ستاره برزیلی متهم است در ژانویه سال گذشته به یک زن در باشگاهی شبانه در بارسلونا تجاوز کرده و به این اتهام 13 ماه است که زندانی شده اما او خودش اصرار بر بی گناهی داشت.

سه جلسه دادگاه برگزار شد و دو طرف اظهارات خود را مطرح کردند. وکیل آلوز درخواست آزادی موقت او را داده بود که به دلیل ترس از فرار او در نهایت قاضی مخالفت کرد.

طبق ادعای رسانه‌های اسپانیایی، قرار بود امروز حکم نهایی اعلام شود و مشخص می‌شود آلوز محکوم شده یا خیر. 

این حکم دقایقی پیش اعلام شد و بر این اساس ستاره برزیلی به اتهام تجاوز محکوم شد و باید چهار سال ونیم حبس را پشت سر بگذارد. آلوز امید داشت بتواند در دادگاه و با دفغعیات خود تبرئه شود اما این اتفاق رخ نداد تا بیش از گذشته افسرده شود. در هفته های اخیر شایعاتی در مورد احتمال خودکشی او نیز منتشر شده بود و به همین دلیل تحت مراقبت دائمی قرار دارد.

شب کابوس وار

این اتفاق  در کلوپ شبانه ساتون در بارسلونا، در شب 31 دسامبر 2022 رخ داد. دنی آلوز در 20 ژانویه 2023 وارد زندان شد، بنابراین او کمی بیش از یک سال در زندان بوده است.. این فوتبالیست داستان اولیه خود را چندین بار تغییر داد و همیشه گفته است که رابطه او با شاکی توافقی بوده است. شاکی نیز به نوبه خود، همواره به اظهارات خود ادامه داد و اصرار داشت که تجاوز رخ داده و هیچ چیز توافقی و با رضایت او نبود.

حکم نهایی
بر اساس ماده 179 قانون مجازات، این برزیلی با خطر حداکثر 12 سال زندان مواجه بود. محکومیت به اتهام تجاوز در اسپانیا بین چهار تا 12 سال زندان دارد و به نظر می رسد سبک ترین حکم برای ستاره برزیلی صادر شده و او که 13 ماه حبس بوده، حالا سه سال و پنج ماه دیگر زندانی خواهد بود.

این حکم اما به پرونده دنی آلوز پایان نمی دهد. پس از رای دادگاه بارسلونا، دفاعیات فوتبالیست برزیلی همچنان می تواند به دادگاه عالی کاتالونیا و متعاقبا و در صورت نامطلوب ماندن حکم، به دادگاه عالی برسد. آزادی موقت، تاکنون، به طور سیستماتیک توسط دادگاه به دلیل خطر بالای فرار بازیکن رد شده است و باید دید درخواست فرجام آلوز چگونه پیش خواهد رفت و او می تواند زودتر آزاد شود یا خیر./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید