مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
27 تیر 1401

دو حمله ترکیه به شمال عراق؛ دستکم ۵ تن از جمله یک زن کشته شدند

حمله پهپادی ترکیه به استان نینوا و نیز دهوک در شمال عراق منجر به کشته شدن ۵ تن از جمله یک زن شد.در حمله ترکیه به استان نینوا یک خودرو مورد هجوم پهپادی قرار گرفت که بر اساس گزارش ها ۵ تن در این حمله کشته شدند و یکی از کشته شدگان، زن است.

برخی منابع هم می گویند ۳ نفر از جمله یک زن در این حمله با پهپاد بیرقدار۲ کشته شده اند.

در حمله ای جداگانه این بار به استان دهوک در اقلیم کردستان عراق نیز به روایت رسانه های ترکیه، فردی به نام «عز الدین إنان» کشته شده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از منابع امنیتی این کشور اعلام کرده است که این فرد یکی از سرکردگان حزب کارگران کردستان (پ ک ک) بود و نام سازمانی او «درسیم ملاطیه» بوده است.

منبع اطلاعاتی ترکیه افزوده است که این فرد در تجمعی با تعدادی دیگر از اعضای گروه هدف قرار گرفته است و تعدادی دیگر نیز کشته شدند اما این منبع از تعداد دقیق کشته شدگان خبر نداده است.

حملات ترکیه به شمال عراق به بهانه تعقیب و سرکوب عناصر پ ک ک تقریبا به امری متداول تبدیل شده است و به طور خاص، دهوک اقلیم کردستان نقطه تمرکز این حملات است اما به نظر می رسد حملات ترکیه به استان نینوا و در عمق خاک عراق برای عراقی ها حساسیت زا تر است زیرا عمده حملات ترکیه در این منطقه متوجه ایزدی های سنجار می شود.

آنکارا پیش تر هم در حمله جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ به ۲۸۰ کیلومتری عمق خاک عراق، منطقه کلار با پهپاد مورد حمله قرار داد و چهار نفر را به قتل رساند. پیش از آن نیز در حمله سنجار (۲۵ خرداد ۱۴۰۱) چهار نفر کشته شدند که یکی از آنها کودک بود./ایرنا

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید