مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
24 خرداد 1402

دیدار با خانواده نخستین شهردار شهید کشور

در راستاي تكريم و تجليل از مقام شامخ شهداي انقلاب اسلامي امام جمعه، فرماندار ویژه، شهردار و اعضای شورای شهر آبادان با خانواده نخستين شهردار شهيد كشور شهيد ‘ محمدحسین دشتي زاده ‘ ديدار كردند.
به گزارش تی بین، شهردار آبادان در این آیین زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهيدان و ارج نهادن به مقام شامخ شهدا را وظيفه خدمتگذاران دانست و افزود: درخت تنومند انقلاب اسلامي شكوه و ثمره خود را مديون آبياري خون شهيدان است.

یاسین کاوه پور گفت: شهدا بي هيچ ادعايي و فقط با اخلاص و ايمان جان خود را تقديم اين مرز و بوم كردند.
وی اظهار کرد: اینگونه بازدیدها برای من و امثال من اثرگذار است زیرا اگر در این دنیای پرفراز و نشیب حواسمان پرت شود، با دیدن شما عزیزان به خودمان برمی گردیم و یادمان می‌آید که از چه نسلی هستیم و این مسئولیت‌ها به چه قیمتی بر عهده ما گذاشته شده است.

کاوه پور ملاقات با خانواده شهدا را سبب نشاط روحانی و معنوی دانست و افزود: انقلاب، نظام و شهدای ما متعلق به مکتب اهل بیت (ع) هستند و ما افتخار می‌کنیم که به مردمی مکتبی خدمت می‌کنیم.
امام جمعه آبادان نیز در اين ديدار بيانات مقام معظم رهبري مبني بر اينكه همه ما در قبال خانواده شهدا مسووليم گفت: خدمت به خانواده شهدا از وظايف مسوولين است.

حجت‌الاسلام عبدالحسین غبیشاوی بر لزوم تداوم راه شهدا تاكيد كرد و افزود: شهدا با گذشتن از جان خود به ايران اسلامي آرامش بخشيدند.

وي اظهار داشت: وظيفه همه مسوولان حفظ دستاوردهاي والاي شهدا و تكريم و تجليل از خانواده‌هاي معظم شهدا است.
فرماندار ویژه آبادان نیز در این دیدار با بیان این‌که در قبال شهدا وظیفه سنگینی بر عهده داریم، گفت: شهادت آخرین مرحله وصال عشق عاشق به معشوق و معبود بوده و زندگی طیبه واقعی است نه مرگ، تبدیل به سنخ زندگی آسمانی و ابدی است.
احسان عباسپور افزود: همان طور که خداوند در قرآن کردیم فرموده که «من به مجاهدان اجر عظیم خواهم داد» پس تنها قشری که تمام هستی خود را بخشیده‌اند، شهدا هستند که همه لذت و دارایی خود را فدای مردم و وطن خود کرده و هیچ تلاشی و مجاهدتی نمی‌تواند خود را به نزدیکی شهدا برساند.

رئیس شوراي اسلامي شهر آبادان نيز در این دیدای نقش رشادت ها و دليرمردي شهيد محمدحسین دشتی زاده گفت: شهداي مدافع آبادان چون در زادگاه خود دفاع مي كردند براي اعزام به جبهه بدرقه نمي شدند و اين موضوع مظلوميت آنان را نشان مي دهد.
محمد دریس افزود: در وصف شهید حسین زاده دشتی گفت: این شهید والامقام سال 60 هنگام نماز مغرب و عشا در حالی که برای اقامه نماز وضو می‌ گرفت بر اثر انفجار گلوله توپ در مسجد، همان سنگری که سال ‌ها در آن فعالیت کرده و به تکامل رسیده بود، به شهادت رسید.

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید