مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
2 دی 1402

دیدار مردم کرمان و خوزستان با رهبر معظم انقلاب

هزاران نفر از مردم استان‌های کرمان و خوزستان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

هزاران نفر از مردم استان‌های کرمان و خوزستان صبح امروز – شنبه دوم دی‌ ۱۴۰۲ – با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

این دیدار در آستانه چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

در این مراسم حاج صادق آهنگران پیش از بیانات رهبر انقلاب به مداحی پرداخت.گزیده بیانات رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار را در ادامه ببینید و بخوانید:

* انتخابات جلوی دیکتاتوری، هرج و مرج و ناامنی را می‌گیرد.* انتخابات پایه تحول است.

* دلسرد کردن مردم از انتخابات به ضرر کشور است. راه‌حل مشکلات کشور انتخابات است.

* امروز در دنیا هیچ‌کس بین رژیم صهیونیستی و آمریکا و انگلیس تفاوتی نمی‌گذارد.

* آمریکا بی‌شرمانه قطعنامه شورای امنیت را برای آتش‌بس وتو می‌کند.

*نقاب از چهره تمدن غربی افتاد.

* پیروزی بزرگ ملت فلسطین در این است که غرب و آمریکا و ادعاهای دروغین حقوق بشری را بی‌آبرو کردند.

مردم خوزستان همواره مظهر مقاومت ملت ایران بوده‌اند/ در دفاع مقدس، خون همه شهدای استان‌های ایران بر روی خاک خوزستان ریخته شده و این نماد همبستگی ملت ماست

در تاریخ صد و بیست سی ساله‌ی اخیر کشور ما خوزستان یکی از اصلی‌ترین و مهمترین مراکز مقاومت ملت ایران بوده. مظهر مقاومت ملت ایران در طول این مدت مردم خوزستان بوده‌اند.

از یک جهت دیگر هم خوزستان یک استان ممتاز است و آن، این است که خون شهیدان همه‌ی استانهای کشور بر روی خاک خوزستان ریخته شده این یعنی چه؟ یعنی خوزستان نماد همدلی و همبستگی همه‌ی ملت ایران است از همه‌ی نقاط کشور جوانها،‌ پیش قراولان، فداکاران‌ آمدند در آنجا با ایمانشان، با انگیزه‌شان در آنجا جنگیدند و جان خودشان را در راه اسلام و ایران و جمهوری اسلامی فدا کردند، خوزستان شد نماد همبستگی ملت ایران.

ما هرچه که در طول تاریخ از قهرمانی‌های ملت ایران شنیده‌ بودیم؛ از فداکاری‌ها، از گذشتها، از ایستادگی‌ها به چشم خودمان در خوزستان در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم.

نخبه‌پروری، ارتباط با مفاهیم اسلامی و مبارزه در راه آنها خصوصیت مردم کرمان است/ اینها زمینه بروز شخصیت بزرگی مثل حاج قاسم سلیمانی است

بنده در طول سالها انس با کرمان و کرمانی‌ها، نقاط درخشانی را در این استان و در مردم این استان بالعیان مشاهده کردم. اگر بخواهیم در چند جمله از مهمترین این ویژگی‌ها اسم بیاوریم باید عرض کنم، اولاً هویّت عمیق فرهنگی کرمان است، ثانیاً نخبه‌پروری کرمان؛ این استان از خصوصیاتش پرورش نخبگان است. نجابت اخلاقی و ایمان صادقانه‌ی مردم کرمان است. پیشگامی مردم کرمان در پیوستن به نهضت اسلامی و انقلابی است.

زمینه‌ی بروز شخصیت بزرگی مثل حاج قاسم سلیمانی اینها است.  نخبه‌پروری و اتصال و ارتباط با مفاهیم اسلامی برجسته و مبارزه‌ی در راه آنها خصوصیت بزرگی است که بنده آن را به چشم در مردم کرمان مشاهده کردم.

تردیدی نداشته باشید که پیروزی با جبهه‌ی حق است.

تردیدی نداشته باشید که رژیم غاصب معاند  صهیونیستی یک روز از روی زمین ریشه‌کن خواهد شد.

و این ان‌شاءاللّه این جزو آینده‌های حتمی است بعون اللّه و قوة و بإذن اللّه و عزته این کار خواهد شد و امیدواریم ان‌شاءاللّه شما جوانها آن روز را به چشم خودتان ببینید.

دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری  و مجلس شورای اسلامی باید با شکوه برگزار شود/ اهمیت مجلس خبرگان در انتخاب رهبر و مراقبت از شرایط شخص رهبر است/ رفع مشکلات کشور نیاز قانون‌گذاری مجلس دارد

ما حدود دو ماه دیگر دو انتخابات مهم داریم در کشور. ملت ایران باید برای انجام این دو انتخابات به بهترین شکل آماده باشد.

یک انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان رهبری است. مجلس خبرگان رهبری اهمیتش در آنجاست که در موقع لازم میتواند رهبر مناسب را برای کشور انتخاب کند و در طول زمان هم میتواند و می‌باید مراقب حفظ شرایط حیاتی رهبری در شخص رهبر موجود باشد؛ بایستی ملت ایران، مردم استانها دقّت کنند، مراقب کنند و این انتخابات را به بهترین وجهی برگزار کنند.

و اما انتخابات مجلس شورای اسلامی که بسیار مهم است. مجلس شورای اسلامی طبق قانون اساسی ریل‌گذاری کننده‌ی آینده‌ی کشور است. اگر کشور مشکلاتی دارد برای رفع این مشکلات نیاز به قانون‌گذاری و حضور مدّبرانه‌ی مجلس شورای اسلامی است. این دو انتخابات بایستی با شکوه برگزار بشود.

کسانی که مخاطب دارند وظیفه دارند مردم را به انتخابات دعوت کنند/ اگر مشارکت ضعیف باشد، مجلس ضعیف خواهد شد

همه‌ کسانی که مخاطبانی دارند وظیفه‌ دارند مردم را به انتخابات دعوت کنند، علمای اعلام، اساتید دانشگاه، اساتید حوزه، صداوسیما، مطبوعاتی‌ها، جوانها، افراد در داخل خانواده، اینها همه میتوانند منادی انتخابات باشند، مردم را، مخاطبان خودشان را به انتخابات دعوت کنند، انتخابات آن وقت انتخابات پرشوری خواهد شد.

اگر مشارکت ضعیف باشد مجلس ضعیف خواهد شد، مجلس ضعیف توانایی کامل برای رفع مشکلات نخواهد داشت. اگر میخواهیم مشکلات برطرف بشود باید مشارکت را بالا ببریم، این وظیفه‌ی همه است. هر که میخواهد مشکلات کشور برطرف بشود راهش این است.

رقابت یعنی  میدان باز باشد برای مسابقه جناحهای سیاسی، جوانها و افراد باتجربه و با سابقه /  مجلس قوی آن مجلسی است که هم از جوانها داخل آن باشند و هم از مجرب‌ها

رقابت یعنی جناحهای سیاسی برای شرکت در انتخابات با هم مسابقه بگذارند، گرایشهای گوناگون سیاسی و اقتصادی در انتخابات با هم مسابقه بگذارند.

میدان باز باشد برای مسابقه‌ جناحهای سیاسی و نگاههای سیاسی و نظرات سیاسی، همچنین اقتصادی، همچنین فرهنگی. این معنای رقابت است.

رقابت یعنی جوانهایی که میخواهند وارد میدان انتخابات بشوند مسابقه بگذارند با افراد سابقه‌دار و با تجربه، اینها تلاش کنند، آنها هم تلاش کنند و یک مجلس خوب و قوی آن مجلسی است که هم از این جوانها در آن باشند، هم از آن مجرّبها و با سابقه‌ها در آن باشند.

رقابت یعنی همه بتوانند تبلیغات کنند، منتها تبلیغات درست. تبلیغات بایستی همراه با اخلاق و دیانت باشد، تبلیغات غیر از تهمت زدن است، غیر از دروغ گفتن است، غیر از وعده‌ی خلاف دادن است، تبلیغات یعنی انسان نظرات خودش را برای مردم بیان کند این تبلیغات است.

رهبر انقلاب چهار خصوصیت الزامی برای انتخابات پیش‌رو را برشمردند؛  مشارکت قوی، رقابت واقعی، سلامت و امنیت

بنده چهار خصوصیت را در اول امسال راجع به این انتخابات به ملت ایران عرض کردم.

اولاً مشارکت قوی، ثانیاً رقابت واقعی، ثالثاً سلامت به معنای حقیقی کلمه و رابعاً امنیت انتخابات.

این چهار خصوصیت باید انجام بگیرد.

حادثه‌ غزّه پدیده‌ای فوق‌العاده در تاریخ اخیر دنیای اسلام است/ خونخواری رژیم صهیونیستی و صبر و مقاومت مردم غزه، دو سَمت بی‌نظیر بودن این حادثه هستند /همین تسلیم نشدن مردم و مبارزان فلسطینی، آنها را پیروز میکند / نشانه‌های پیروزی مردم غزه امروز دیده میشوددو ماه و نیم از شروع حادثه‌ی غزّه دارد میگذرد. این حادثه یک پدیده‌ی بی‌نظیری است در تاریخ اخیر دنیای اسلام. در تاریخ اخیر در این یک قرن اخیر شاید شبیه این حادثه ما دیگر نداریم، حادثه‌ی فوق‌العاده‌ای است.

از دو سمت این حادثه بی‌نظیر است. از سمت رژیم صهیونیستی این حادثه بی‌نظیر است چرا؟ برای اینکه هرگز این جور سفّاکی، این جور جنایتگری، این جور خونخواری در این دوره‌ی تاریخی که اشاره کردم دیده نشده.  این جور کودک‌کشی، این جور بمب سنگرشکن روی سر بیماران بیمارستانها انداختن، این جور بی‌رحمی‌، این جور خباثت بی‌نظیر است دیده نشده. این از طرف رژیم صهیونیستی.

از طرف مقابل، طرف مردم فلسطین و مبارزان فلسطینی. این  جور ایستادگی، این جور صبر، این جور مقاومت، این جور دشمن را دیوانه کردن دیده نشده.  مردم مردم غزّه، مبارزان غزّه مثل صخره مثل کوه ایستادند، چیز مهمی است. آب نمیرسد، غذا نمیرسد، دارو نمیرسد، سوخت نمیرسد، آب نمیرسد ایستادند تسلیم نمیشوند خیلی مهم است.

همین تسلیم نشدن آنها را پیروز میکند کمااینکه نشانه‌های پیروزی امروز دیده میشود.  «إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرینَ» خدا با صبرکنندگان است.

رژیم صهیونیست با آن همه تجهیزات با آن همه امکانات در مقابل مبارزان فلسطینی که تقریباً میشود تجهیزاتشان قابل مقایسه‌ی با تجهیزات رژیم صهیونیستی نیست ناتوان مانده.

 حوادث غزه فقط شکست رژیم صهیونیستی نیست، شکست آمریکاست/ آمریکا بی‌شرمانه قطعنامه شورای امنیت را برای آتش‌بس وتو می‌کند/ پیروزی بزرگ ملت فلسطین در این است که غرب و آمریکا و ادعاهای دروغین حقوق بشری را بی‌آبرو کردنددر این حادثه فقط شکست رژیم صهیونیستی نیست، شکست آمریکاست. امروز در دنیا هیچ کس تفاوتی نمی‌گذارد میان رژیم صهیونیستی و آمریکا یا انگلیس. همه میدانند اینها یکی هستند.

آمریکا بی‌شرمانه قطعنامه‌ی شورای امنیت را برای قطع بمباران و آتش‌بس وتو میکند، بی‌شرمانه. اینها با هم فرقی ندارند، اینها یکی‌اند. یعنی چه وتو میکند؟ یعنی همدستی میکند در ریختن بمب بر روی کودک و زن و بیمار و پیر و مردم بی‌دفاع. آبروی آمریکا رفت، نقاب از چهره‌ی تمدن غربی افتاد در این حادثه.

پیروزی بزرگ ملت فلسطین در این است که غرب را،‌ آمریکا را، ادعاهای دروغین حقوق بشری را بی‌آبرو کردند. امروز همه میدانند که باطن این ظاهرسازی‌ها، اسم حقوق بشر و انسان و اینها را بردن باطنش دیگر چیست. چهره‌ی زشت هیولای منحوس آمریکا و انگلیس روشن شد، برای همه‌ی مردم دنیا آشکار شد.

اسرائیل بدون آمریکا نمی‌توانست دست بزند به این سفاکی، اگر آمریکا موافق نبود اسرائیل جرأت نمی‌کرد.

کمک به مقاومت فلسطین وظیفه است، کمک به رژیم صهیونیستی جنایت / ملت‌های مسلمان از دولتهای خودشان بخواهند که هرگونه کمکی به رژیم صهیونیستی را قطع کنند

کمک به مقاومت وظیفه است، کمک به رژیم صهیونیستی جنایت است، خیانت است.

بعضی از دولتهای مسلمان متأسفانه این جنایت را مرتکب میشوند. بدانند ملتهای مسلمان این را فراموش نخواهند کرد.

امروز وظیفه است که دولتهای مسلمان نگذارند کالا و نفت و سوخت و [مانند] اینها به رژیم صهیونیستی برسد، همچنانی که او نمیگذارد آب به مردم غزه برسد. این وظیفه‌ی دولتهای مسلمان است.

وظیفه‌ی ملتهای مسلمان است که از دولتهای خودشان بخواهند که هرگونه کمکی را قطع کنند، بلکه رابطه‌های خود را قطع کنند. اگر قادر نیستند رابطه‌ِی خود را به طور دائم قطع کنند، لااقل به طور موقت قطع کنند روابط خودشان را. فشار بگذارند روی این عنصر خبیث ظالم خونخوار سفاک.

میبینید امروز وجدان دنیا به درد آمده، احساس درد میکند. در آمریکا، در کشورهای اروپایی مردم به خیابانها می‌آیند.

در عین حال بعضیها باز همان کمکها را دارند به این رژیم ظالم و سفاک انجام میدهند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم پرافتخار استان‌های خوزستان و کرمان، انتخابات ۱۱ اسفند را بسیار مهم، تعیین‌کننده و زمینه‌ساز تحول خواندند و با تبیین اهمیت مجلس شورای اسلامی در حل مشکلات موجود و تعیین مسیر حرکت کشور، تأکید کردند: ملت خود را برای برگزاری انتخابات به بهترین شکل یعنی همراه با ۴ خصوصیت «مشارکت قوی‌ و پرشور، رقابت واقعی جناح‌ها و دیدگاه‌های مختلف، سلامت حقیقی و امنیت کامل» آماده کند.حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به جایگاه مهم انتخابات مجلس خبرگان، درباره مجلس و جایگاه آن نیز گفتند: مجلس براساس قانون اساسی ریل‌گذار آینده کشور است؛ ضمن اینکه حل مشکلات کشور به قانون‌گذاری مناسب و حضور مدبرانه مجلس نیاز دارد.

ایشان در تبیین اهمیت اصل و منطق انتخابات در جمهوری اسلامی، گفتند: جمهوریت و اسلامیت نظام هر دو به انتخابات وابسته است؛ چرا که تحقق جمهوریت و مردم‌سالاری و حاکمیت مردم در اداره کشور هیچ راهی جز برگزاری انتخابات ندارد…/ایسنا

 

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید