مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
27 مهر 1401

رسانه اسرائیلی: طالبان مایل به برقراری روابط محرمانه با تل آویو است

یک مقام پیشین دولت افغانستان که در مذاکرات با شرکت داشته است، گفت: «آن‌ها در مراحل اولیه مایل به برقراری روابط محرمانه با اسرائیل هستند تا ببینند آیا این مذاکرات در چند سال آینده یا موفقیت‌آمیز خواهد بود یا خیر». وی مدعی شد که هدف نهایی این دیپلماسی در سایه، قرارداد دوجانبه میان اسرائیل و افغانستان است.

رسانه‌های اسرائیل از تلاش گروه طالبان افغانستان برای برقراری روابط محرمانه با رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به نقل از آی ۲۴ نیوز، بر اساس گزارش رسانه‌های اسرائیلی، گروه طالبان افغانستان در حال تجدید نظر در موضع خود در قبال رژیم صهیونیستی است.

یک مقام پیشین دولت افغانستان که در مذاکرات با دولت طالبان شرکت داشته است، گفت: «آن‌ها در مراحل اولیه مایل به برقراری روابط محرمانه با اسرائیل هستند تا ببینند آیا این مذاکرات در چند سال آینده یا موفقیت‌آمیز خواهد بود یا خیر».

وی مدعی شد که هدف نهایی این دیپلماسی در سایه، قرارداد دوجانبه میان اسرائیل و افغانستان است.

این مقام سابق افغانستان در عین حال تاکید کرد که این سیاست نشان‌دهنده موضع رسمی دولت طالبان نیست، بلکه دیدگاه مشترک برخی از اعضای گروه است. جناحی که از این رویکرد سیاسی حمایت می‌کند متشکل از حدود ۲۰۰ نفر در سطوح مختلف گروه طالبان از جمله مقام‌های ارشد آن است.

این منبع توضیح داد: «از دیدگاه آن‌ها، تقویت و حمایت از نظام طالبان مستلزم ایجاد روابط قوی با قدرت‌های بزرگ در منطقه است که اسرائیل نیز بخشی از آن به شمار می‌رود».

وی با بیان اینکه با یکی از فعالان اسرائیلی در تماس است، مدعی شد: «اسرائیل در خاورمیانه و در صحنه اقتصاد جهانی قدرتمند و تأثیرگذار است».

این منبع با اشاره به توافق‌های آبراهام خاطرنشان کرد: «برخی از کشورهای اسلامی به دلیل منافع ملی خود با اسرائیل رابطه برقرار کرده‌اند و ما نیز منافع خود را داریم»./انتخاب

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید