مجله ویدئو اینترنتی تی‌بین تی‌بین
10 شهریور 1402

روسیه کتاب درسی جدیدی با هدف توجیه جنگ در اوکراین به دانش آموزان ارائه کرد

روسیه از امروز برنامه درسی با استاندارد جدید به مورد اجرا می‌گذارد. براساس این برنامه در مدارس متوسطه، درس تاریخ شامل بخش‌هایی درباره جنگ در اوکراین می‌شود که از آن به عنوان «عملیات نظامی ویژه» نام برده شده است. در گزارش روزنامه گاردین آمده که کتاب تاریخ جدید همچنین بیان می‌کند که «هدف اصلی» غرب «بی‌ثبات کردن اوضاع در داخل روسیه» است و مسکو را قربانی تهاجم غرب می‌داند که برای موجودیت خود می‌جنگد. هنگام توصیف منشأء جنگ در اوکراین هم این کتاب به اظهارات ولادیمیر پوتین استناد می‌کند که بارها ادعا کرده است که حمله به اوکراین برای «پایان دادن به جنگی بود که غرب راه انداخته بود.»
بی بی سی: روسیه از امروز برنامه درسی با استاندارد جدید به مورد اجرا می‌گذارد. براساس این برنامه در مدارس متوسطه، درس تاریخ شامل بخش‌هایی درباره جنگ در اوکراین می‌شود که از آن به عنوان «عملیات نظامی ویژه» نام برده شده است.

از جمله مطالب دیگری که در این برنامه درسی گنجانده شده،‌ اشاره به اعمال تحریم‌ها علیه روسیه توسط آمریکا و متحدانش است که اقدامی «غیرقانونی» توصیف شده است.

همچنین به عنوان بخشی از یک واحد درسی به نام «ایمنی زندگی»، آموزش نظامی پایه برای دانش آموزان درنظر گرفته شده که در آن به دانش آموزان نحوه استفاده از سلاح کلاشنیکف و نارنجک دستی آموزش داده می شود.

پیش‌تر روزنامه گاردین هم در گزارشی با اشاره به ارائه کتاب‌های درسی تاریخ جدید گفته بود که کرملین کنترل خود را بر روایات تاریخی در مدارس در دوران ولادیمیر پوتین، تشدید کرده، روندی که از زمانی که رئیس جمهور روسیه جنگی تمام عیار را علیه اوکراین در اوایل سال ۲۰۲۲ آغاز کرد، به شدت شتاب گرفته است.

سرگئی کراوتسوف، وزیر آموزش روسیه هم با ارائه این کتاب تاریخ جدید در کنفرانسی مطبوعاتی گفته که این مطالب با هدف «انتقال اهداف (تهاجم به اوکراین)‌به دانش آموزان است.»

او همچنین گفت که «این کتاب در کمتر از پنج ماه نوشته شده و پس از پایان عملیات نظامی ویژه در اوکراین و پس از پیروزی ما، این کتاب را تکمیل خواهیم کرد.»

در گزارش روزنامه گاردین آمده که کتاب تاریخ جدید همچنین بیان می‌کند که «هدف اصلی» غرب «بی‌ثبات کردن اوضاع در داخل روسیه» است و مسکو را قربانی تهاجم غرب می‌داند که برای موجودیت خود می‌جنگد. هنگام توصیف منشأء جنگ در اوکراین هم این کتاب به اظهارات ولادیمیر پوتین استناد می‌کند که بارها ادعا کرده است که حمله به اوکراین برای «پایان دادن به جنگی بود که غرب راه انداخته بود.»

دیدگاه کاربران

اولین کسی باشید که نظر می‌دهد!

افزودن دیدگاه جدید